drabužiai mergaitėms
Mada,  Verslas

Drabužiai mergaitėms – įperkami lengviau nei bet kada anksčiau?

drabužiai mergaitėms

Gyvenimo lygis statistiškai gerėja. Optimizmo dar daugiau, kai palyginame, kas buvo prieš penkis, keturis, tris šimtus metų. Net ir praėjusio amžiaus pabaiga nemenkai kontrastuoja su dabartinio amžiaus antruoju dešimtmečiu. O ar mamos ir tėčiai, auginantys dukras, sutinka, kad drabužiai mergaitėms įperkami lengviau?

Sudriskę drabužiai – ne šiuolaikiniam žmogui

Jei imtume gilintis į aprangos istoriją, suprastume, kad šiuolaikinės spintos turinys – tikras lobis. Kalbame ir apie suaugusiųjų, ir apie vaikų drabužius. O ir aprangos priežiūra kitokia nei gūdžioje senovėje. Dėmė jau signalizuoja, kad reikia skalbti. Prakaito kvapas irgi. Suplyšusį drabužį nusprendžiama išmesti. Žodžiu, reikalai neprasti.

Kita vertus, ne kiekvienas sau leidžia turėti dvejas kelnes ar tris poras batų. Kai kurie žmonės nelinkę keisti to, kas patogu, todėl kokią nors striukę dėvi net ir dešimtį metų. O štai kiti mėgsta lankytis rūbų parduotuvėse ir rinktis naują paltą, naują megztinį, naują švarką… Ne viskas priklauso nuo pinigų. Kai kada pasiteisinama „neturiu finansinių galimybių“ ir nesvarstoma atsinaujinti. Bet tie, kuriems drabužių tema ir pati mada patinka, atranda nebrangių pasiūlymų. Taip ir spinta papildoma, ir įvaizdis „neužstringa“.

Vaikiška apranga ir stiliaus klausimai

Drabužiai mergaitėms ar berniukams nėra sudėtingas stiliaus klausimas… iki paauglystės. Laikui bėgant nuomonė apie aprangą kinta, paaugliai nenori to, ką galbūt siūlytų tėvai. Vadinasi, kalbant apie madą vaikiškų drabužių aspektai irgi gana svarbūs. Bet neabejotinai sutiksite, kad aprangos komfortas yra aktualesnis už dizaino įmantrybes. Bet šiaip reikšmės teikiama viskam. Juk kokybė yra tada, kai visuma gera, ne tik kuri nors dalis.

Pirkimas ir sutaupymas

Bent iš dalies galima teigti, kad drabužiai mergaitėms šiais laikais yra įperkami lengviau nei anksčiau. Taip pat ir berniukiški drabužiai, kūdikių rūbeliai. Suaugusieji sau irgi randa neblogų drabužių. Būtų logiška sakyti, jog išrankiems žmonėms sunkiau priimti sprendimą, ką įsigyti. Žvelgiant iš kitos pusės, jiems lengviau ir sutaupyti – jei rūbas atrodo abejotinas, jo nenešama prie kasos. Paliekama ten, kur buvo. Taip ir piniginė nepaplonėja.