Įvairūs,  Namams,  Paslaugos,  Patarimai

Kamino valymas. Saugiems namams, jaukiai aplinkai.

kamino valymas

Dėl susikaupusių suodžių kylantys gaisrai, apsinuodijimai smalkėmis ir pan. – vis dar pasitaikantys reiškiniai, ir, deja, ne taip jau retai. Todėl, besimėgaudami židinių ir krosnių teikiama šiluma, nepamirškime, kad kaminą reikia valyti bent du kartus per metus sako KaminoŠvara kaminkrečiai, ypatingai, jeigu kūrenate malkomis.

Net ir nedidelis kamino užsiteršimas suodžiais turi įtakos židinio ar krosnies tinkamam eksploatavimui. Jei neturite galimybės pasinaudoti kaminkrėčių paslaugomis, tai galite atlikti ir patys. Beje, kaminą valyti iš apačios yra kur kas patogiau, nei užsiropštus ant stogo, taigi kiekvienas statomas šiuolaikinis kaminas privalo turėti tokią ertmę apačioje.

Mechaninis kaminų valymas – pats seniausias, tačiau pats patikimiausias būdas. Tam naudojamos laiko patikrintos paprastos priemonės: šepečiai, metaliniai svarsčiai ir taip toliau. Šepečius reikia nusipirkti skirtus būtent kaminams valyti, su iš kelių dalių sudedamu kotu ilgiui kooreguoti; jų būna įvairių formų ir dydžių, universalių, tinkančių tiek metaliniams, tiek plytiniams kaminams valyti, šepečio galas dar vadinamas „kate”.

Prieš pradėdami darbą, išneškite iš patalpos viską, ką galima išnešti, visa kita pridenkite laikraščiais ar audiniu – taip apsaugosite daiktus ir bus lengviau susitvarkyti (aktualu tiems, kas neturi vaakuminio siurblio galinčio susiubti visas dulkes ir suodžius). Pirmasis kamino valymo etapas – išrinkite visas atskilusias ir nulūžusias jo dalis.

Pirmiausia prie šepečio pritvirtinkite vieną kotą ir įkiškite šį į kamino angą, tuomet įvairiomis kryptimis, ne itin švelniais judesiais judindami šepetį, išvalykite pasiekiamas kamino vietas. Po to prijunkite dar vieną kotą ir taip galėsite išvalyti aukščiau esančias apnašas. Junkite kotus tol, kol išvalysite visą kaminą. Būkite atsargūs, jei kamine yra įrengtas deflektorius, galite netyčia jį numušti.

Baigę valymo darbą kotus atjunkite vieną po kito, susemkite visas nukritusias apnašas ir beliks sutvarkyti patalpą.

Taip pat pateikiame Jums kaminų valymo technologiją, kurią naudoja kaminkrečiai: valymas atliekamas iš apačios per pravalą arba per degimo kamerą. Valoma lankščiais velenais su besisukančiais kombinuotais šepečiais. Šepetys sudarytas iš dviejų segmentų: grubaus ir švelnaus valymo. Šepečio šeriai pagaminti iš polimetalmetakrilato skirtingo tankio ir suspaudimo, kas vienu metu leidžia atlikti grubų ir švelnų valymą. Šepečio sukimosi greitis iki 2000 aps/min. Naudojami šepečiai nuo Ø100 mm iki Ø 800 mm., max. valymo aukštis iki 36 m. Vienas suomių gamintojas pasiūlė preparatą MP-180, kuris skirtas dervų, sakų, suodžių, degėsių, kreozoto, pelėsio šalinimui. Šis produktas nedegus, aktyvios paviršiaus medžiagos biologiškai suskyla, tinka įdėklams iš nerūdyjančio plieno, kaminams iš mineralinių medžiagų (silikatinės plytos, šamotas, molis, betonas). Preparatas gali pakenkti aliuminio ir cinko metalams.