Namams

Kokį paveikslą rinktis miegamojo kambariui

Įrodyta, kad daugeliui žmonių miegamasis yra ramybės oazė, kur yra pabėgama nuo rutinos, pailsima nuo darbinių sunkumų. Taigi, kad miegamasis sudarytų tokią jaukią atmosferą yra kuriamas atitinkamas dizainas. Dažniausiai dominuoja pastelinės spalvos, kaip interjero detalės renkamasi gėles, tapyti paveikslai ant drobės bei daug mažų pagalvėlių ant lovos.
Šiame straipsnyje Jums duosime keletą patarimų, kokius meno kūrinius rinktis Jūsų miegamajame.

„Paveikslas arba ten tinka ir prigyja, arba nuolat erzina“

Savo miegamajame reikėtų rinktis tai, kas padeda kurti geresnę atsipalaidavimo atmosferą. Paveikslas gali tapti kambario akcentu arba tam tikros nuotrupos, kurios sukurs tinkamą nuotaiką bei emociją. Viskas priklauso nuo Jūsų norų ir kaip Jūs norite kurti savo miegamojo interjerą.

Paveikslus pasirinkti pagal kambarį

Nepamirškite! Patikęs paveikslas, turi tikti su miegamojo interjeru ir derėti su kitais dekoro elementais. Dideli paveikslai tinka, kai kambarys turi aukštas lubas. Taip vizualiai pasididina miegamojo erdvę ir pasidaro šviesesnė.
Taip pat dažnai miegamajam kambariui parenkami švelnių ir malonių spalvų paveikslai. Paveikslas miegamajame, turi suteikti geros nuotaikos visai dienai, o einant miegoti nuteikti ramiam miegui.

Derinti prie namų stiliaus

Svarbu žinoti, kad tarp interjero ir parinktų paveikslų turi būti stilistinė dermė. Ypač, jeigu tai prabangūs ir reti meno kūriniai. Senoviniai paveikslai, puikiai atrodytų klasikiniame interjere, avangardiniai paveikslai tinka griežtam ir lakoniškam interjerui įrengtam pasitelkus minimalistinį stilių.

Apšvietimas

Svarbus elementas yra apšvietimas. Nedidelėse patalpose, paveikslams dažnai trūksta šviesos. Šiuo atveju geriau naudoti liuminescencines lempas išsklaidančias šviesą. Apšvietimas turi būti maksimaliai priartintas prie natūralios šviesos. Galima naudoti taškinius šviestuvus, nukreiptus į kiekvieną paveikslą. Visuomet svarbu tinkamai parinkti šviesos kampą, kad nebūtų šešėlių.

Apgalvotai parinkti kabinimo vietą

Paveikslus reikia kabinti taip, kad į juos būtų patogu žiūrėti. Aukštis nuo grindų turėtų būti toks, kad paveikslo vidurys būtų akių aukštyje. Kabinant skirtingų dydžių paveikslus ant vienos sienos, reikia nustatyti bendrą paveikslų liniją – viršutinis paveikslų kraštas, apatinis ar per centrą. Nedidelius paveikslus galima kabinti vieną virš kito, kad tarpas tarp jų būtų akių aukštyje. Taip pat tokius paveikslus galima grupuoti aplink vieną didelį paveikslą.

Rėmelių svarba

Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į paveikslo rėmelius (bagetus). Rėmelio funkcija yra sujungti paveikslą su interjeru. Rėmelis turėtų pabrėžti paveikslo pagrindinę mintį ir tuo pačiu harmoningai įsilieti į bendrą būsto interjerą.

Apibendrinant,

Kurkime tokius savus namus į kuriuos bus gerą sugrįžti! Na, o miegamaji susiprojektuokite taip, kad ryte teiktų energingumo, o naktį poilsio!