nešiojami kompiuteriai
IT ir technologijos,  Pirkiniai

Nešiojamų kompiuterių populiarumas negarantuoja patikimumo

nešiojami kompiuteriaiArtėjant rudeniui, įsibėgėja nešiojamų kompiuterių prekyba, juk reikia tinkamai pasiruošti naujiems mokslo metams, tiesa? Nešiojami kompiuteriai šiuo metu itin populiarūs, tačiau didelis pasirinkimas dažnai apsunkina pirkėjo apsisprendimą, todėl dalis žmonių juos perka vadovaudamiesi populiarumo kriterijumi. Visgi, specialistai teigia, kad populiarus toli gražu nereiškia, kad geras.

Šiandien Lietuvoje populiariausi „Asus“ bendrovės nešiojami kompiuteriai. Pirmoje vietoje jie atsidūrė išties ne veltui, jų gedimai yra pakankamai reti, o kaina gana patraukli. Naujos kartos Asus nešiojami kompiuteriai turi specialią disko apsaugą, pavyzdžiui, jei kompiuteris užfiksuoja pavojingus judesius ar smūgius, kietojo disko galvutė yra blokuojama ir tokiu būdu išvengiama kompiuterio gedimo. Tad, renkantis nešiojamą kompiuterį, ypatingą dėmesį būtina skirti  ne tik jo galingumui, bet ir aušinimo sistemai bei surinkimo kokybei. Beje, panaši situacija yra ir su „Dell“ bendrovės gaminamais nešiojamais kompiuteriais, kuriems yra taikomas ilgiausio garantinio aptarnavimo laikas, jie nemokamai prižiūrimi net 36 mėnesius.

Tiesa, nors „Dell“ nešiojami kompiuteriai yra viena patikimiausių, tačiau milžinišku populiarumu pasigirti negali, lygiai ta pati problema „kankina“ ir „Toshiba“ kompiuterius.  Anot specialistų tokią situaciją lemia prastai vykdoma marketingo strategija, todėl žmonės labiau linkę rinktis garsesnių bendrovių, tokių kaip „Samsung“ ar „Acer“, produkciją. Visgi, toks elgesys nėra labai racionalus, puikus to pavyzdys „HP“ nešiojami kompiuteriai.  Lietuvoje jų parduodama išties daug, tačiau šie kompiuteriai yra vienas dažniausių svečių kompiuterių servisuose. Tiesa, specialistai pastebi, kad „HP“ bendrovės produkcijos kokybė gerėja, tačiau ji vis dar negali lygintis su „Lenovo“ arba „Toshiba“ kompiuteriais, kurių lietuviai dėl nežinomų priežasčių tiesiog nemėgsta.

Taigi, renkantis kompiuterį, būtina atkreipti dėmesį ne tik į jo populiarumą, bet ir patikimumą, o jau iš pateiktos informacijos galima pasidaryti atitinkamas išvadas. Tiesa, reikia paminėti, kad specializuotų nešiojamų kompiuterių parduotuvių specialistų konsultacijos turi išties didelę įtaką galutiniam pirkėjo apsisprendimui, todėl, ieškant naujo kompiuterio, būtina kreiptis tik į savo amatą išmanančius profesionalus, kurie padės išsirinkti optimaliausiai jūsų poreikius atitinkantį nešiojamą kompiuterį.