lovos
Namams,  Patarimai,  Pirkiniai

Saldūs sapnai – tik geroje lovoje

lovosNamų interjero kūrimas – tarsi mozaikos klijavimas, ieškant tarpusavyje labiausiai derančių detalių. Jei šiuo metu trūksta lovos, turite būti itin atidūs pastarąją renkantis. Tai – vienas iš baldų, skirtų atlikti 2in1 funkciją namuose: lova turi ne tik derėti prie esamo interjero, bet ir suteikti maksimalų komfortą miego metu. Iš minėtų funkcijų renkantis vieną, nesunku nuspėti, jog grožį nugalėtų patogumas – jei po naktinio poilsio skauda visus šonus, akies nedžiugins net prabangiausiai atrodantys baldai!

Žmogus miegodamas praleidžia net trečdalį savo gyvenimo, tad tikėtis, jog šio proceso „įnagis“ (tai yra lova) tarnaus amžinai, būtų daugiau nei naivu. Jei gulėti dviems pasidarė per ankšta, čiužinio spyruoklės braižo nugarą ar baisu net pasijudinti, jog nesulūžtų grotelės, akivaizdu – reikalingas naujas miegamojo baldas. Priklausomai nuo situacijos, galite rinktis, įsigyti naują lovą ir čiužinį ar tik kažkurį iš jų. Ieškodami lovos, atkreipkite dėmesį į:

  • Išmatavimus

Rekomenduojama rinktis standartinių matmenų lovą – taip ateityje išvengsite problemų prie jos derindami čiužinį. Šis baldas turėtų būti perkamas prieš tai atidžiai įvertinus erdvę, kurioje pastarasis stovės. Apibrėžkite maksimaliai galimus lovos gabaritus, atsižvelgę į tai, jog miegamajame tilptų ir kiti baldai bei liktų pakankamai vietos judėjimui.

  • Kas lovoje miegos?

Lovos dydis priklauso nuo joje gulėsiančių asmenų ūgio, svorio bei miegojimo ypatumų. Rekomenduojama, jog ilgis būtų bent 15 centimetrų didesnis už gulinčiojo ūgį, o plotis toks, jog alkūnės neišsikištų už lovos kraštų jas sukėlus virš galvos. Lovos perkamos dešimčiai ir daugiau metų į priekį, tad neturėtumėte ignoruoti ir savo miego įpročių. Jei mėgstate išsiplėtoti ir nuolat kaitalioti pozas – ieškokite platesnio varianto (jei patalpos dydis bei piniginė tai leidžia).

  • Kiekvieną konstrukcinį lovos elementą

Lovos nėra pigus pirkinys, tad, prieš priimdami galutinį sprendimą, būtina išsiaiškinti visus niuansus, aktualius įvertinant šio baldo kokybę bei tinkamumą jūsų atveju:

Iš kokios medžiagos pagamintas karkasas bei grotelės?

Ar grotelių aukštis reguliuojamas (tokiu atveju galima rinktis įvairaus storio čiužinius)?

Ar tvirtos lovos kojelės ir kokio jos aukščio (aktualu kalbant apie susikaupusių dulkių valymą)?

Ar siūlės bei kabės atrodo tvarkingai?

Lovos – vieni iš tų baldų, kurių įsigijimas neturėtų būti paremtas pigiausios kainos kriterijumi. Tai nėra vien dekoratyvi interjero detalė: investicija į lovą reiškia kokybišką poilsį, tiesiogiai įtakojantį  fizinę bei psichologinę savijautą.