Vartojimo paskola
Finansai

Vartojimo paskola ir kreditorių sąlygos

Jei jums yra aktuali penkių, dešimties, dvidešimties ar dvidešimt penkių tūkstančių eurų vartojimo paskola, turėtumėte labai didelį dėmesį skirti vartojimo paskoloms taikomai metinei palūkanų normai, paskolos grąžinimo terminui, sutarties sąlygoms, administraciniams mokesčiams ir kt. Kadangi tokiu atveju jūs finansiškai įsipareigotumėte ilgesniam laikui, turite būti visiškai tikri, kad jūsų pasirinkta vartojimo paskola pasižymi pačiomis palankiausiomis sąlygomis ir tvarka. Tačiau ne ką mažiau svarbu ir tai, kokia yra jūsų asmeninė finansinė padėtis, į kurią neabejotinai atsižvelgia kiekvieni oficialūs kreditoriai, todėl pateiksime keletą svarbių detalių, kurios bus aktualios vartojimo paskolų teikėjams.

  • Amžius. Kiekvienas į kreditorius dėl vartojimo paskolos besikreipiantis žmogus privalo būti pilnametis asmuo.
  • Pilietybė ir deklaruota gyvenamoji vieta. Jūs turėtumėte būti Lietuvos Respublikos piliečiai, kurių nuolatinė deklaruota gyvenamoji vieta yra Lietuvoje.
  • Darbas. Bedarbiams asmenims paskolos nėra suteikiamos. Jei jūs norite gauti vartojimo paskolą, turite turėti oficialų darbą. Taip pat galite dirbti ne tik pagal darbo sutartį, tačiau vykdyti individualią veiklą su verslo liudijimu arba pagal pažymą. Be to, oficiali veikla arba darbas pagal darbo sutartį turėtų būti tęstinis ir pakankamos trukmės. Tai reiškia, kad jei jūs ką tik įsidarbinote ir dirbate tik du mėnesius, paskolos gauti negalėsite. Vieni kreditoriai taiko mažiausiai keturių mėnesių reikalavimą, o tuo tarpu kiti prašo šešių ar netgi dvylikos mėnesių nepertraukiamos oficialios darbinės patarties.
  • Nuolatinės pajamos. Jūs turite gauti oficialias pajamas, kurios būtų nuolatinės. Jei jūs vykdote individualią veiklą ir jūsų pajamos nėra nuolatinės, kreditoriai jus galėtų vertinti kaip didesnės rizikos klientą.
  • Pajamų dydis. Jūsų mėnesinės pajamos turėtų būti pakankamos norint gauti atitinkamo dydžio vartojamąją paskolą. Paskolos mėnesinė grąžinimo įmoka negali sudaryti daugiau nei keturiasdešimties procentų visų jūsų gaunamų mėnesinių pajamų.
  • Finansiniai įsipareigojimai. Turėti finansinių įsipareigojimų leidžiama, tačiau jie neturėtų būti per dideli, nesudarantys minėtos mėnesinės pajamų dalies.
  • Asmeninė kredito istorija. Jūsų asmeninė kredito istorija turėtų būti teigiama, jei norite gauti vartojamąją paskolą. Todėl jokiu būdu neturėtumėte turėti pradelstų paskolų.