Namams

20 skirtingų lovų tipų (II dalis)

Mes tęsiame savo straipsnių ciklą, kuris apžvelgia įvairius lovų tipus ir kurio pagalba jūs galėsite atrasti būtent tokią lovą kokios reikia jūsų namams.

Loftams pritaikytos lovos

LovosLoftuose įsikuriantys žmonės dažnai juos pasirenka dėl laisvos erdvės ir galimybės ją formuoti kaip tik nori. Todėl lovos loftuose dažnai įrengiamos antrame aukšte ar arčiau lubų. Loftui pritaikyta lova yra panaši į dviaukštę lovą, bet tai tik viena į viršų pakelta lova, dažniausiai paremta metalinėmis ar kitokiomis konstrukcijomis. Tokiu būdu po lova yra paliekama erdvė sofai, darbo stalui ar kitiems jūsų manymu ten tinkantiems baldams. Taip pat į loftams skirtas lovas dažnai būna jau įmontuotos papildomos funkcijos, tokios kaip atsilenkiantis stalas ar sekcija. Dėl visų šių privalumų loftų lovos labai tinka erdvėms kuriose norisi išnaudoti didžiąją grindų dalį.

Išsitraukiančios lovos

Tai lovos skirtos protingai taupyti vietą jūsų namuose. Išsitraukianti lova yra lengvai stumdoma erdvėje, o dieną pakišama po didesnės stacionarios lovos rėmu. Kai kurios didesnės lovos gali būti taip pat perskiriamos į dvi, tai labai pravarti funkcija jei pas jus lieka nakvoti daugiau svečių, taip iš vienos lovos gaunate tris lovas savo draugams. Tokio tipo lovos šiuo metu labai populiarėja kaip itin praktiškas pasirinkimas norintiems sutaupyti vietos.

Vaikiškos lovelės

Vaikiškos lovelės yra sukurtos kūdikių ir mažų vaikų miegui. Visos vaikiškos lovelės turi labai aukštus bortelius, kurie apsaugo kūdikius nuo iškritimo iš lovos, taip pat padeda jiems laikytis kai jie pradeda stovėti savo lovelėje. Tokios lovelės leidžia tėvams būti ramiems dėl kūdikio saugumo, o kartais taip pat suteikia atokvėpio minutę, nes virš lovelės kabantys žaislai dažnai patraukia vaikų dėmesį.

Lovos su baldakimu

Lovos su baldakimuTai antikvarinio stiliaus lovos kurios buvo pradėtos gaminti šešioliktame amžiuje. Šios lovos yra gaminamos iš geros kokybės medžio ir dekoruojamos medžio raižiniais. Taip pat šios lovos turi keturis ilgus medinius stulpus kurie laiko baldakimą. Baldakimas lovai suteikia jaukumo ir privatumo jausmą. Lovos su baldakimais yra puikus pasirinkimas tiems kurie dekoruoja savo miegamąjį kambarį antikvariniais baldais, o taip pat tokia lova sudaro prabangos įspūdį.

Dar vienas lovų su baldakimais tipas yra lovos kurių apatinė dalis yra visa aptraukta medžiaga – dažniausiai šilku. Tokios lovos sukuria dar didesnį jaukumo ir prabangos jausmą. Tačiau dėl didelio dydžio tokios lovos yra pasirenkamos retai, nes jos užima erdvę ir horizontalioje ir vertikalioje plotmėse.

Pusiniai baldakimai

Lovos su pusiniais baldakimais buvo labai plačiai naudojamos senovėje, bet šiomis dienomis jos yra sutinkamos žymiai rečiau. Nuo įprastų lovų su baldakimais jos skiriasi tuo, kad yra su žemesnėmis kojomis, todėl jos yra žemesnės apskritai (įprastai lovos su baldakimais yra pakankamai aukštos, kas dar labiau pabrėžia jų išskirtinumą). Taip pat tokiose lovose baldakimas dažnai uždengia tik dalį lovos, o kojūgalis yra paliekamas atviras.