Sidabro luitai
Finansai

3 geriausi būdai įsigyti sidabro: išsamus vadovas

Įsigyti sidabro gali būti ne tik išmintingas investavimas, bet ir puiki galimybė saugoti savo turtą ilgalaikėje perspektyvoje. Sidabro vertė ir patrauklumas kaip investicija pastaraisiais metais didėja, todėl daugelis žmonių ieško patikimų būdų kaip įsigyti investicinio sidabro. Jei jums įdomu, koks yra geriausias būdas investuoti į sidabrą, šis vadovas skirtas jums.

Šiame įvade pristatysiu tris geriausius būdus, kaip galite įsigyti sidabro. Taip pat investicinio sidabro galite įsigyti valiutoskeitykla.eu.

Geriausi būdai pirkti investicinį sidabrą

Kaip žmonės investuoja į sidabrą. Fizinis investicinis sidabras yra vienas geriausių būdų įsigyti sidabrą, nes jis leidžia turėti taurųjį metalą jo fizine forma investuojant į jį. Kai perkate fizinius tauriuosius metalus, įgyjate tiesioginę savo investicijų kontrolę ir nuosavybės teisę.

Žinoma, investuotojai gali pirkti sidabrą arba spekuliuoti tauriųjų metalų rinkoje įvairiais būdais, pavyzdžiui:

  • Pirkti sidabro ateities sandorius;
  • Investuoti į biržoje prekiaujamus sidabro ETF fondus;
  • Pirkti sidabro kasybos įmonių akcijas;

Ir nors daugelis investuotojų renkasi sidabrines monetas ar luitus, tai nereiškia, kad šis variantas jums bus geriausia investavimo strategija. Tačiau šis variantas vis tiek geriausias, jei norite bet kada ir bet kur pirkti ar parduoti sidabrą, nenuvertėjusia kaina.

Taip, sidabro fondai ar sidabro kasybos įmonių akcijos daugeliui atnešė gerą pelną, tačiau jie vis tiek priklauso nuo teisingo algoritmo, kuriuo paspaudžiamas pirkimo/pardavimo mygtukas, veikimo. Ir jei pasirinksite prekiauti per brokerį, būkite pasiruošę, kad jie gali veikti ne taip greitai, kaip norėtumėte. Be to, fizinį taurųjį metalą galima nusipirkti/parduoti vietoje be krūvos dokumentų.

Taigi kokia yra geriausia sidabro pirkimo forma?

Nėra vienareikšmio atsakymo, tačiau žinodami, kokios yra galimybės, galite pasirinkti geriausią variantą.

Trys geriausi fizinio sidabro pirkimo būdai

Galbūt nesate susipažinę su sidabro rinka, bet tikriausiai girdėjote apie sidabrines monetas. Daugelis žmonių, norinčių investuoti į šį taurųjį metalą, tikriausiai prisimena, kad prieš kelis dešimtmečius kasdienėje prekyboje naudojo sidabrines monetas.

Per tuos metus, kai į apyvartą buvo išleistos sidabrinės monetos, sidabro kaina smarkiai išaugo. Štai kodėl 1965 metais JAV nusprendė juos išimti iš apyvartos. Šiai dienai, kažkada kasdieniniame gyvenime naudotos sidabrinės monetos, kuriose yra 90% tauriųjų metalų, tapo puikia investavimo priemone.

Sidabrines monetas

Be aukščiau minėtų 90% gryno sidabro monetų, JAV monetų kalykla taip pat siūlo 35%, 40% ir 99,9% sidabro versijas. Jau nekalbant apie platų sidabrinių monetų, išleistų įvairiose pasaulio monetų kalyklose, asortimentą. Jos būna įvairaus svorio, formų, nominalų ir prabos, tinka tiek kolekcionieriams, tiek investuotojams.

Tačiau sidabrinės monetos turi vieną trūkumą – beveik visada jų kaina yra didesnė. Taigi, moneta investuotojui paprastai kainuos brangiau, nei to paties grynumo, svorio ir prabos apvali ar juosta.

Sidabro gabalėliai arba barai

Sidabro gabalėliai arba barai yra kitas populiarius būdas įsigyti fizinį sidabrą. Jie būna įvairių dydžių ir svorio (pvz., 1 oz, 5 oz, 10 oz, 1 kg ir t.t.), todėl galite pasirinkti tai, kas geriausiai atitinka jūsų investicijų poreikius. Sidabro gabalėliai ir barai dažnai būna su paprastesniu dizainu nei monetos ir dažniausiai yra pagaminti iš 99,9% grynumo sidabro.

Sidabro luitai

Tiems, kam reikia alternatyvos už artimą rinkai kainą, tinka luitai. Monetos dažnai parduodamos keliais procentiniais punktais virš nustatytos kainos, tačiau galite nusipirkti sidabro luitų už labai mažą antkainį. Standartinis sidabro luitas vizualiai neišsiskiria, tačiau yra viena pigiausių formų perkant sidabrą. Jei jums svarbus dizainas, yra luitų su puikia apdaila, nors dažniausiai jie kainuoja šiek tiek brangiau.

Ką geriau pirkti iš sidabro: luitus ar monetas?

Atsakymas priklauso nuo jūsų investavimo tikslų. Jei norite gauti sidabro už mažiausią kainą, rinkitės tauriuosius metalus. Tačiau atminkite, kad turėsite sumokėti papildomą mokestį. Tiems, kurie nenori patirti papildomų išlaidų PVM forma ir kuriems svarbu turėti po ranka teisėtą mokėjimo priemonę, geriausiai tiks sidabrinės monetos.

Nepageidaujamos sidabrinės monetos yra tam tikras kompromisas. Tai paprastos monetos, kurios per daug susidėvėjusios, kad patenkintų daugumos mėgėjų skonį. Taigi jie parduodami už juose esančio tauriojo metalo kainą. Tai viena iš pigiausių sidabrinių monetų rūšių, kurias galite nusipirkti.

Šaltinis: valiutoskeitykla.eu