Sveikata

Ar keičiate kontaktinių lęšių konteineriukus?

Niekam nėra paslaptis, jog šiais laikais žmonės neįtikėtinai dažnai susiduria su įvairiausiomis sveikatos problemomis. Be jokių abejonių, tai yra liūdna žinia, kuri tikrai nepakelia nuotaikos ar sugeba išspausti šypseną piliečių veiduose. Vis dėlto, puiku bent jau tai, jog nepaprastai greitai tobulėjančių technologijų dėka, mano paminėtos sveikatos problemos, tokios, kaip regėjimo sutrikimai, klausos trikdžiai bei kitos, gali būti išsprendžiamos, pasitelkiant pagalbines priemones.

Tiesą sakant, apie vieną iš jų šiandieną ir norėčiau pašnekėti – kontaktiniai lęšiai. Kadangi žinau, jog mūsų krašte nemaža visuomenės dalis turi regėjimo problemų, o dar ir nepaisant to nešioja akinius bei kontaktinius lęšius, manyčiau, jog turinys bus išties pravartus. Vis labiau rinkoje besiplėčiančių lęšių vartojimas – tai, į ką orientuosimės šiame straipsnyje, įvardydami svarbiausią produkto pagalbinę priemonę – konteineriukus. Turinyje pateiksiu ne vien tik pagrindinę lęšių koncepciją, tačiau ir pabrėšiu esmines priežastis, dėl kurių mūsų įvardyta priemonė – konteineriukai – privalo būti keičiami.

Nors kontaktiniai lęšiai rinkoje geriausiai pažįstami it elementari alternatyva akiniams, daugelis užmiršta pravarčias šių savybes. Noriu pasakyti tai, jog, visų pirma, lęšiai dėl savo unikalaus stiliaus bei gebėjimo nepastebimai priglusti prie akių obuolių, yra visiškai nematomi, todėl žmogui nesukelia diskomforto, šiam nėra nepatogu šiuos nešioti bei nereikia jaudintis dėl aplinkinių nuomonės. Visų antra, paradoksalu, tačiau būdami neįtikėtinai trapūs bei pažeidžiami, kontaktiniai lęšiai kur kas rečiau yra sugadinami, nei akiniai, kuriuos sulaužyti tikrai nėra sunku – sutikime, jog išties yra atitinkama žmonių kategorija, kuri pakankamai nerūpestingai elgiasi su individualiais daiktais – tokioms asmenybėms patartina akinius keisti kontaktiniais lęšiais, mat nuolatinės išlaidos naujiems produktams, mano manymu, tikrai nedžiugina.

Kodėl gi pabrėžiau, jog konteineriukus, žmonėms, naudojantiems kontaktinius lęšius, taip pat būtina įsigyti, o dar ir nepaisant to reguliariai keisti? Pradėkime nuo to, jog kiekvienas, lęšius naudojantis, asmuo žino, jog prieš naktį pagalbinę priemonę būtina išsimti, jog nepadarytų didesnės žalos regai. Kadangi lietuviai yra paprasti žmonės, šie nėra linkę pirkti specifinių produktų, kurie pilnavertiškai saugotų bei puoselėtų šių kontaktinius lęšius – dažniausiai piliečiai naudoja stiklines su vandeniu. Nieko nelaukdamas norėčiau pabrėžti, jog toks produkto sandėliavimas – žalingas! Omenyje turiu tai, jog laikant konktaktinius lęšius tokiu principu, yra ypač lengva šiuos pažeisti, tai yra pradurti. Nepaisant to, lęšiukų laikymas vandens stiklinėje, kuri nėra uždengta, ne tik, kad neleis šiems natūraliai išsivalyti, tačiau priešingai – pastarieji dar labiau apsigaubs dulkėmis. Vien dėl šių priežasčių norėčiau jus paskatinti naudoti mano daugelį kartų minėtus konteineriukus. Klausiate kodėl? Leiskite, atsakysiu.

Kontaktinių lęšių konteineriukai – itin minimalistinė priemonė, skirta laikyti įvardytajam pagalbiniam regos produktui. Svarbiausia yra tai, jog šis konteineriukas pilnavertiškai puoselėja, apsaugo bei išlaiko kontaktinių lęšių pradinę būseną bei nakties metu puikiausiai paruošia kitos dienos naudojimui. Konteinerių vidus yra pagamintas iš unikalios medžiagos, leidžiančios sugerti dulkes, nešvarumus, esančius ant lęšio, ir šiuos kaip mat sunaikinti – sutikime, jog tai yra beprotiškai pravartu. Dėl įvardytųjų dulkių, bei kitų nuosedų, lęšiukų vartotojams gali iškilti sveikatos problemų – infekcinių akies ligų. Žinojimas, jog minimalistinė pagalbinė priemonė, kuri, tiesa, nekainuoja daugiau dvidešimties litų, gali būti tokia pravarti, nepasinaudoti tokiu pasiūlymu galėtų būti traktuojamas it nesuprantamas poelgis.

Jeigu nusprendėte, jog konteineriukai – tas produktas, kurio jums reikia jūsų konktatiniams lęšiams, turėtumėte kai ką žinoti – visų pirma, šioji laikomoji lęšių priemonė turi būti reguliariai keičiama. Kadangi pabrėžiau, jog konteineriukai sugeria ant lęšių atsidūrusius nešvarumus, reiškia, jog tam tikra šių dalis pasilieka laikomosios produkcijos viduje. Reguliariai keičiami konteineriukai tikrai užtvirtins švarą, o karts nuo karto mokėti už asmeninių akių gerovę, mano subjektyvia nuomone, tikrai neturėtų būti gaila. Tiesa, rekomenduotina ir pačius konteinerius laikyti higieniškoje aplinkoje. Visų antra, reikėtų pastebėti, jog didžioji dauguma kompanijų, pardavinėjančių tirpalus, skirtus konktaktiniams lęšiams, taip pat prideda ir įvardytąsias laikymo priemones – galėtume daryti prielaidą, jog toks produkcijos akcentavimas įrodo, jog pagalbinė priemonė išties yra naudinga. Nepamirškime patarti, jog lęšių tirpalo, konteineriukų naudojimo procese, reikia pripilti iki nurodytos linijos ar netgi beveik pilną – tokiu būdu jaudintis dėl kontaktinių lęšių būklės tikrai nebereikės.

Taigi, mielieji, viską apibendrinus pastebime, jog konteineriukai turėtų būti neatsiejamas kontaktinių lęšių priedas. Jeigu norite puoselėti savo lęšius, o dar ir nepaisant to, užtikrinti šiems švarą bei išlaikyti asmeninių akių harmoniją – išleiskite papildomus dvidešimt litų ir šį siekį įgyvendinti tikrai pavyks.

Šaltinis: www.lesiukas.lt