Daugeliui žmonių iškyla klausimas, kaip gi teisingai apskaičiuoti savo atlyginimą. O dar dažniau kylantis poreikis pasireiškia derybose dėl savo darbo užmokesčio. Įvardijus sumą, iš karto pasitikslinama, ar čia suma į rankas, ar ant popieriaus.
Kadangi skirtumas, tarp oficialaus ir realaus atlyginimo tikrai didelis, todėl suklysti tikrai nesinorėtų. Dar keblesnėje padėtyje galima atsidurti tuomet, kai vienas derybininkas dėl atlyginimo pasiruošęs kokios jis norėtų gauti sumos į rankas, o kitas ant popieriaus, ir jiems susikalbėti būtų tikrai nelengva.
Įsivaizduokime paprastą situaciją. Ateina darbuotojas pas darbdavį, ir sako jam: „aš norėčiau uždirbti tūkstantį eurų“. O jam atsako: „žinoma, kodėl gi ne, mes lengvai visiems dalijame pinigus. Reikia tūkstančio eurų – be problemų.“ Nustebęs darbuotojas jam taria: „Ačiū“, o mintyse galvoja, kad reikėjo paprašyti dar daugiau. Tačiau per daug neužsigalvojus, darbdavys jam tarsteli, kad tai suma ant popieriaus. Tada jis klausia: „O tai kiek aš iš tikrųjų gausiu pinigu?“. „Nežinau, skaičiuok pats.“ – atsako jam, ir priduria: „Jei jau viskas, tai gal šiam kartui tiek, nes turiu skubių darbų. Dėkui, kad užsukai“.
Taigi, reikia manyti, kad Jums greičiausiai būtent taip neatsitiks. Tačiau panaši situacija gali pasitaikyti, kad reikės derėti visai kitomis dimensijomis, nei būsite prieš tai pasiruošęs. Todėl jei einate kalbėtis dėl algos (nesvarbu ar darbo pokalbio metu, ar kitokio pokalbio metu), reikėtų žinoti rūpimas ribas algai tiek į rankas, tiek ant popieriaus. Jas nesunkiai galite pasiskaičiuoti patogioje skaičiuoklėje: www.atlyginimoskaiciuokle.net
Jei nesate tikras, kad visus reikiamus skaičius pavyks prisiminti lemiamu momentu – užsirašykite, arba turėkite šią skaičiuoklę po ranka, o prireikus visada galėsite ja pasinaudoti.
Nepamirškite, kad jei norite tiksliai žinoti, koks atlyginimas į rankas (realiai į banko sąskaitą bus perverstas), turėtumėte tiksliai užpildyti visus reikiamus laukus apie šeimos sudėti ir kita.