baidarių nuoma
Kelionės,  Laisvalaikis,  Patarimai

Baidarių nuoma ir jos taisyklės

baidarių nuomaAtėjus vasarai vėl regionuose aplink Lietuvos upes ir ežerus populiarėja aktyvus laisvalaikio praleidimo būdas – baidarių nuoma. Pigi ir geras emocijas užtikrinanti pramoga – šaunus pasirinkimas, norint pasimėgauti gamta ir pailsėti su draugais. Tačiau tokio tipo poilsis nėra toks paprastas dalykas, kaip iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti. Jei mažai domitės plaukimu baidarėmis ir nežinote, nuo ko pradėti, pateikiame kelias paprastas taisykles, kurias naudinga žinoti, ruošiantis šiam aktyviam laisvalaikiui.

  • Galvokite apie maršrutą. Labai svarbu, prieš nuomojantis baidares, nuspręsti, kokiu maršrutu norėsite plaukti. Lietuvoje yra pačių įvairiausių upių ir ežerų, todėl pasirinkimas tikrai didelis. Galite plaukti ilga ir sraunia upe, galite rinktis plačią, tačiau mažiau sraunią, galite išbandyti itin vingiuotą ir pilną kliūčių upę. Taip pat galite baidarėmis plaukt per ežerus ilgesnius ir trumpesnius, sujungtus platesnėmis ir siauresnėmis upėmis. Geriausia rinktis tokį maršrutą, kuris atitinka visų keliaujančių žmonių pasiruošimą. Taip niekas nepervargs, nebus nespėjančių ir visi pasikraus teigiamos emocijos.
  • Pasidomėkite baidarėmis. Skirtingų žmonių organizuojama baidarių nuoma dažniausiai siūlo skirtingas baidares. Labai gerai būtų apie tai pasidomėti rezervuojant jas. Taip jau yra, kad ne bet kokios baidarės tinka plaukti upėje su slenksčiais ir skirtingas reikia rinktis plaukimui per ežerus. Dažniausiai baidarės yra plastikinės, tačiau vienos jų lengviau laikosi ant vandens, kitos yra sunkesnės, trečios išsiskiria patogiomis sėdynėmis ir erdviomis bagažinėmis. Pasidomėkite, kurios baidarės geriausiai tiks Jūsų kelionei ir užsakykite jas.
  • Planuokite smulkmenas. Nors atrodo, kad viskas labai paprasta ir aišku, dažniausiai organizuojant aktyvias pramogas lengva kažką pamiršti. Baidarių nuoma – ne išimtis. Todėl geriausia, jei susirašysite sąrašą Jums rūpimų dalykų. Pavyzdžiui: transportavimas, nakvynė, maistas ir gėrimai, grįžimas namo, vakaro programa. Visu tuo reikia pasirūpinti iš anksto, o jei kompanija didelė – naudinga atsakomybėmis pasidalyti.
  • Mokykitės plaukti. Labai svarbu, kad prieš plaukdami su baidarėmis būtumėte susipažinę su plaukimo taisyklėmis. Dažnai nežinojimas priveda prie to, kad plaukimas atrodys sudėtingas ir kels baimių. Paprašykite, kad baidarių nuomininkas prieš plaukimą pravestų nedidelį instruktažą, paaiškintų, kaip elgtis sudėtingose situacijose, irkluoti ir valdyti baidarę.