www.apskaitos-paslaugos.eu
Finansai

Buhalterinės apskaitos taikymas kasdienybėje.

Ar yra kasdieninėje aplinkoje buhalterinė apskaita?

Nė vienas iš mūsų net nesusimąstydavome, kad besimokydami mokykloje matematikos, mes dedame pagrindus sau ir buhalterijos pasaulyje. Kaip bebūtų keista, bet tai iš tiesų yra ir elementaru. Kiekvienas žmogus, kuris stebi ir skaičiuoja savo pinigus piniginėje ir stebi sąskaitos pilnėjimą ar mažėjimą, tai kiekvienu atveju, žmogus užsiima buhalterine apskaita, stebi finansinių srautų judėjimą, ir likučių balansą. Daug skirtingų ir įdomių žodžių, bet jie yra aptinkami mūsų kasdieninėje aplinkoje.
Turbūt žmogus turi būti super turtingas ar netgi multimilijonierius, kad jam visiškai nerūpėtų, ir neskaudėtų, kad sąskaita banke tuštėja kosminiu greičių, nes visgi juk gyventi visi norime gerai, ir labai gerai, kad nėra papildomų įplaukų į sąskaitą, ir reikia sustoti švaisčius pinigus, ir imtis planuoti savo pinigų srautus.
Gal tokiems žmonėms ir nerūpi, nei kiek jie turi pinigų, nei kaip greitai jie tirpsta, ir tikrai nerūpi, kaip skaičiuoti ir valdyti savo finansus, bet kiekvienas paprastas žmogus, kuris gyvena nuo algos iki algos, ir algą gauna tomis pačiomis mėnesio dienomis, jis tiesiog yra priverstas, išmokti elementarius buhalterinės apskaitos pradmenis, pradėti skaičiuoti savo finansų įplaukas ir išlaidas, išmokti skaičiuoti, kiek reikia pinigų atsidėti , ir kiek reikia pinigų. Kiekvienas toks savo finansų planavimas ir skaičiavimas visiškai atitinka buhalterinės apskaitos teoriją bei praktinį įgyvendinimą.
Kiekvieną dieną, kai žmogus skaičiuoja savo finansus, savo sąskaitos balansą, kai skaičiuoja, kiek galės išleisti prekėms, kiek reiks pinigų išleisti mokesčiams, kiek galės išleisti pinigų pramogoms ir staigmenoms, toks žmogus atlieka buhalterinės apskaitos operacijas. Vieni žmonės tuos veiksmus atlieka ant popieriaus lapo, kiti susiveda į kompiuterines programas, treti žmonės tiesiog atlieka skaičiavimo veiksmus savo galvose, ir tiesiog atsimena, kad tokia ar anokia suma yra neliečiama, ir ją reikia palikti banko sąskaitoje, kad būtų galima atlikti apmokėjimą už paskolą, ar už kitus einamus mokesčius. Niekas nesusimąsto, kad mes kiekvieną dieną esame buhalteriai.