Namams,  Patarimai

Butai Vilniuje – kokia jų kaina?

butai vilniuje

Ieškant nekilnojamo turto, neretai žmonės susiduria su gana aukšta kaina, kuri priverčia būsto įsigijimą nukelti kiek toliau nuo norimos vietovės. Svarbu yra tai, jog pavyzdžiui, butai yra įvertinami pagal daugelį faktorių, todėl žinoti apytikslę kainą yra gana sudėtinga, jeigu nėra žinoma svarbiausia informacija. Kaip ieškoti buto, kuris būtų įperkamas pagal turimą biudžetą?

Kiekviena žmogus, dairydamasis po nekilnojamo turto skelbimus, pirmiausia turi žinoti, jog būtent vietovė yra vienas iš lemiamų faktorių, dėl kurių kaina yra kilstelėjama kiek aukščiau. Tai reiškia, jog didžiuosiuose Lietuvos miestuose butai kainuoja kiek brangiau negu užmiesčiuose. Tai reiškia, jog pavyzdžiui, butai Vilniuje yra žymiai brangesni negu kokiame mažame miestelyje. Paprasčiausiai, didžiųjų miestų infrastruktūra yra gerai išplėtota, todėl patogumo atžvilgiu, tie butai ir yra įkainojami brangiau, nes trumpai tariant, juose gyvenimas yra kur kas patogesnis – lengvas susisiekimas, prekybos centrai, mokyklos ir kitos reikalingos vietos yra gana netoli.

Kas liečia butus Vilniuje, tai čia ne ką mažesnę įtaką kainai daro būtent rajonas. Turite suprasti, jog ir jie įtakoja norimą pardavėjo kainą, tačiau dėl tam tikrų aplinkybių – ji gali būti ir nuleidžiama. Tai reiškia, jog saugesni rajonai, kuriuose yra mažas nusikalstamumas, turi ir atitinkamą nekilnojamo turto vertę – visi esantys butai juose yra brangesni. Žinoma, jeigu parduodamas butas yra kokiame itin pavojingame rajone, tai jo kaina gerokai mažesnė, nes patys pagalvokite – kas norės gyventi ten, kur baisu vaikščioti ir saugumu nekvepia?

Žinoma, didžiausią svarbą kainai daro būtent būklė. Jeigu parduodamas butas yra suremontuotas ar tiesiog naujos statybos pastate, tai faktas, jog jis bus brangus. Paprasčiausiai, jeigu buto būklė yra itin prasta ir reikalaujanti remonto, tai suprantama, jog papildomų lėšų bus patiriama jį renovuojant, todėl ir kaina tokių butų yra mažesnė.

Lemiamas faktorius – buto plotas. Kaip bebūtų, tačiau šis rodiklis tikriausiai ir ateityje išliks vienas iš svarbiausių. Kuo buto plotas didesnis, tuo savaime suprantama jis brangesnis. Nes logiškai mąstant ir žvelgiant į pasiūlymus, tikrai nerasite skelbimų, kuriuose tarkime vieno kambario butas būtų brangesnis negu pavyzdžiui trijų.

Verta pastebėti, jog nemažą įtaką kainai daro ir komunaliniai mokesčiai. Čia svarbu yra išsiaiškinti koks šildymas yra naudojamas bute bei kokios yra apytikslės buto išlaikymo išlaidos. Kuo jos didesnės, tuo labiau galima kaina leisti žemyn.