Finansai

Kreditai gali pagerinti gyvenimo kokybę

KreditaiĮsivaizduokime situaciją, kai įsigyjame naują namą arba persikeliame gyventi į kitą butą. Dažniausiai to nepakanka. Pradėjus gyventi naujuose namuose, norisi atnaujinti ir turimus baldus, o namų aplinką pagyvinti įvairiomis originaliomis interjero detalėmis. Be abejo, tuomet pagrindinis klausimas iškyla dėl papildomų išlaidų, kurias padengti gali kreditai. Greiti pinigai, kuriuos suteikia įvairios kreditų bendrovės, gali pagelbėti įsigyjant vieną ar kitą jūsų naujiems namas tinkantį ir, jūsų nuomone, būtiną daiktą. Tačiau tokiais atvejais kai kurie žmonės gali nesutikti su tokia išeitimi, vien dėl to, kad jie bijo įklimpti į skolų liūną. Taigi, pats laikas išsiaiškinti, kaip yra iš tikrųjų.

Naudojimasis tokiomis paslaugomis gali būti labai naudingas tuomet, kai žinote, kaip tinkamai paskirstyti savo finansus. Jei jūs kiekvieną mėnesį kelis metus iš eilės iš savo bendro šeimos biudžeto atidėdavote tam tikrą sumą pinigų, kurios buvote įsipareigojęs ir kitus savo šeimos narius prisaikdinęs jokiu būdu neišleisti, tuomet galima būtų teigti, kad visa tai buvo labai panašu į kreditą ar kitaip tariant, finansinį įsipareigojimą – tik šiuo atveju ne kreditoriui, o sau. Juk kreditai tuo ir pasižymi. Grąžinti juos reikia nustatyta tvarka, t.y. mokant tam tikras mėnesines įmokas. Todėl, jei kada nors esate bandę taupyti, reguliariai atidėdami konkrečią pinigų sumą, tikras finansinis įsipareigojimas jūsų neturėtų išgąsdinti ar sukelti kitų nepatogumų.

Kai jūs įsipareigojate kredito bendrovei, jūs darote tą patį, ką darėte įsipareigoję sau – tik žinoma, su vienus svarbiu skirtumu – prisideda papildomos palūkanos. Bet vėlgi, jos nebūna tokios didelės, kad jų reikėtų pernelyg bijoti. Dažnai būna taip, kad gyvenant aplinkoje, kuri jums nėra jauki ir miela, prastėja nuotaika, mažėja darbingumas, tampate apatiški daugeliui aplink jus vykstančių dalykų. Tačiau galime pastebėti visiškai priešingą situaciją tuomet, kai gyvename labai jaukioje ir šiltoje aplinkoje – mes jaučiamės galintys nuversti kalnus, esame puikios nuotaikos, kuria dalinamės su aplinkiniais, būname žvalesni ir laimingesni. Būtent pastaruoju atveju, net ir tuomet, kai kreditai yra tapę vienu iš jūsų įsipareigojimų, juos grąžinti nėra sunku, nes visuomet esate pasiruošę imtis darbų ir juos atlikti kuo efektyviau ir produktyviau. Tai neretai atneša papildomų pajamų į šeimos biudžetą.

Tiek fizinė, tiek ir psichologinė žmogaus būsena turi labai didelės įtakos jo ir aplinkinių gyvenimuose vykstantiems pokyčiams. Kuo šios būsenos yra prastesnės, tuo labiau tikėtina, kad piniginių įplaukų vis mažės, o galiausiai susidursite su dar didesniais finansiniais nepatogumais. Todėl, jei pasiryžote pirkti naują būstą, o gal jame jau gyvenate, patariame negailėti pinigų jo jaukiam ir gražiam įrengimui. Net ir tuomet, jei remonto ar naujų daiktų pirkimo išlaidas galės padengti tik kreditai. Patikėkite, tai labai greitai atsipirks – tiek pinigine, tiek ir gyvenimo kokybės prasme.