Paslaugos,  Patarimai

CV šablonas – pliusai ir minusai

CV šablonasIeškantiems darbo, geras gyvenimo aprašymas yra raktas į svajonių darbo vietą, tačiau dažnai jo rašymas apkarsta – neturite tam laiko, noro, o kartais dar ir patirties. Apmaudu, tačiau pastarieji faktoriai neretai gali būti lemiami, norint gauti darbą – juk informatyviu, profesionaliu ir šiuolaikišku gyvenimo aprašymu galite lengvai sužavėti būsimą darbdavį. Kita vertus, net menkiausia klaida (prastas teksto išdėstymas, netinkamas turinys ar gramatinės klaidos), gali lemti neigiamą darbdavio atsakymą. Kaip to išvengti? CV šablonas yra puikiausias pasirinkimas šiais atvejais. Tačiau nors šablonai yra tikrai naudingi, juos naudoti kartais patartina atsakingai. Dėl šios priežasties kviečiame susipažinti su gyvenimo parašymų šablonų naudojimo pliusais ir minusais:

Pliusai:

  1. Gyvenimo aprašymo šablonas padeda sutaupyti laiko. Naudodami išmanųjį CV kūrimo įrankį Wozber.com galite nebesukti galvos, kaip viename lape išdėstyti tiek daug svarbios informacijos – pusė darbo jau yra padaryta už jus. Šablonai yra sukurti taip, kad Jums nereikia svarstyti ieškant geriausio sprendimo kaip juos užpildyti, viskas ką Jums reikia padaryti, tai prie atitinkamų tuščių langelių pateikti tinkamą informaciją: asmeninius duomenis, darbo patirtį, pomėgius ir pan.
  2. CV šablonai dažniausiai yra kuriami srities profesionalų, kurie gerai žino ir išmano darbuotojų atrankos vadovų poreikius. Dėl šios priežasties CV šablonas būna sumaketuotas taip, kad informacija būtų tinkamai sugrupuota, eitų tinkama tvarka, būtų vizualiai patraukli ir lengvai įsisavinama. Dėl šių priežasčių, užpildę tokius CV šablonus galite būti tikri, kad Jūsų CV peržiūrintis atrankos specialistas teigiamai įvertins ir gerai įsisavins Jūsų pateiktą informaciją.

Minusai:

  1. Kad ir kokie naudingi būtų šablonai, visgi kai kuriais atvejais juos naudoti patartina atsakingai. Pavyzdžiui, priimdami specialistus į kai kurias kūrybiškumo reikalaujančias pozicijas (pvz.: architekto, grafinio dizainerio ir pan.), darbdaviai labiau vertina konkrečius darbų pavyzdžius ar kūrybiškumą įrodančius gyvenimo aprašymus. Tokiais atvejais šablono naudojimas gali nesužavėti darbdavio. Kita vertus, tokie atvejai pasitaiko itin retai, o ir vienintelis šablonų minusas tuomet yra tik jų minimalistinė išvaizda – turinio išdėstymo prasme jie vis vien išlieka vertingi.

Belieka gerai suvokti, į kokią darbo poziciją pretenduojate ir galite būti tikri, kad klausimas „ar CV šablonas yra tinkamas variantas mano atveju?“, bus greitai išspręstas! Ir net jei Jūsų atsakymas yra neigiamas, visada atminkite, kad tikrų profesionalų sudaryta gyvenimo aprašymo forma gali pasitarnauti ir kitaip  – galbūt ji padės Jums konstruktyviau pateikti asmeninę informaciją, o galbūt taps paprasčiausiu įkvėpimo šaltiniu!