pusiau skaidrios lubos
Namams

Dažome lubas. TOP patarimai

Kuriant modernią interjero aplinką, ypatingas dėmesys skiriamas lubų dizainui, nes nuo šio dizaino tikslumo priklauso kambario išbaigtumas. Su kiekviena nauja metais klasikinė baltų lubų tendencija pamažu nyksta, padarant vietą stilingiems ir unikaliems sprendimams, pavyzdžiui, tokiems kaip pusiau skaidrioms luboms iš lubumenas.com.

Vienas iš tokių sprendimų – meninė tapyba. Ši mados tendencija tampa vis labiau pasiekiamu variantu kainos ir galimybių požiūriu.

Įtempiamų lubų fizinės savybės puikiai derinamos su menine kūryba. Audinys yra ideali medžiaga tapyti ir kurti paveikslus. Šiam tikslui pasitelkiami aplinkai nekenksmingi dažai, kurie nesugadina lubų audinio.

Lubų tapybos privalumai

 • vizualiai išplėsti kambario erdvę;
 • padaryti interjerą išskirtinį;
 • užbaigti bet kokio stiliaus interjerą.

Žvaigždžių dulkės, dangus su debesimis ar turtingas povandeninis pasaulis suteiks kasdienybės džiaugsmo buityje ir maloniai nustebins visus į namus atvykusius svečius.

Norint nesugadinti meno kūrinio, lubų dažymą verta patikėti ne netiesioginiams, o profesionaliems menininkams.

Patarimai ir rekomendacijos

Jei priėmėte subalansuotą sprendimą papuošti lubas originaliu raštu, turėtumėte atsižvelgti į šias rekomendacijas.

Pasirinkite freskos stilių, kuris derėtų arba kontrastuotų su bendru kambario stiliumi.

Atidžiai pasirinkite spalvų schemą. Lubų vaizdas pagal tonus taip pat turėtų derėti arba žaisti kontrastingai su kambario sienomis. Jei dizainą lydi minkšta lova ir natūralūs tonai, paveikslas gali būti ryškus ir dėmesį patraukiantis akcentas.

Kambariams su ribotu ir ne per dideliu plotu reikėtų rinktis abstrakčią tapybą arba žvaigždėto ar debesuoto dangaus atvaizdą. Ši technika padės vizualiai išplėsti erdvę ir pridėti vizualinio aukščio.

Tobulą harmoniją interjere galite pasiekti, jei vienu metu naudosite meninę tapybą ir dekoratyvinį tinką.

Paveikslas ant lubų taip pat gerai atrodys kartu su paveikslu ant sienų.

Populiariausi tapybos vaizdai

Sustodami nuo lubų apdailos pasirinkimo, turite pasirinkti puikų sklypą. Populiarūs vaizdai yra:

 • dangus;
 • erdvė;
 • paukščiai;
 • ornamentai, kurie atkartoja sienų, baldų ar dekoro elementų raštus.

Tiems, kurie nori kardinaliai skirtis nuo visų, turėtumėte patys sugalvoti įdomų siužetą. Tai gali būti autoriaus kūrinys peizažo, abstrakcijos ar net portreto pavidalu. Reikia atsiminti, kad gatavo paveikslo negalima išimti kaip paveikslo rėmelyje ir pakeisti nauju. Vaizdas turėtų būti toks, kad jis daugelį metų džiugintų namo ar buto savininkus.

Kad pasirinkimo procesas būtų šiek tiek lengvesnis, pateikiame keletą naudingų patarimų.

Miegamajame pirmenybę teikite ramiems tonams, kurie padės kokybiškam poilsiui, miegui ir atsipalaidavimui.

Virtuvei puikiai tiks piešinys, kuris kartu įkvėps kulinariniams žygdarbiams ir pažadins apetitą. Tai gali būti čili pipiras, daržovių lėkštė, skanus desertas ar vaisius.

Ryškios ir sodrios spalvos idealiai tinka vaikų kambariui. Kaip siužetą galite pasirinkti savo vaiko mėgstamo animacinio filmo herojų.

Svetainei kaip eksperimentą galite pasirinkti pompastišką, iškilmingą ir aristokratišką paveikslą. Tai turėtų būti pats piešinys, kuris taps namo savininkų pasididžiavimu ir susižavėjimo objektu.
Kokia technika lubų tapyba atrodys geriau

Šiandien vaizduojamajame mene naudojama daug įvairių technikų. Populiariausi tarp jų yra:

 • freska;
 • akrilo tapyba;
 • „maišyti“;
 • trafaretas;
 • fluorescencinis vaizdas;
 • Alyva;
 • tempera.

Freska

Piešinys taikomas šlapiam tinkui. Šis metodas apsaugo nuo įtrūkimų atsiradimo po džiovinimo. Nuotraukos yra ryškios, sodrios ir patvarios. Jie nebijo drėgmės ir tiesioginių saulės spindulių.

Akrilas

Akriliniai dažai yra ypač gražūs ir patvarūs. Plati spalvų paletė padės atkurti vos akiai pastebimus pustonius ir šešėlius. Vaizdas išdžiūsta per kelias minutes. Lubos visiškai išdžius per pusvalandį.

Mixas

Ši technika pavadinta trimačiu vaizdu. Rezultatas yra vaizdas su perspektyvomis, kurios, atrodo, peržengia. Tai piešinys su vizualiu tęsiniu. Tai gali būti dangus arba begalinė žalia pieva. Piešimo procese aiškiai laikomasi perspektyvos ir optinės iliuzijos kūrimo principų. Ši technika idealiai tinka mažiems kambariams su ribota erdve. Su jo pagalba teritorija gali būti vizualiai išplėsta, o interjeras – ekologiškesnis.

Trafaretas

Tapyba trafaretu yra puikus būdas sukurti piešinį ant lubų tiems, kurie visiškai nevaldo vaizduojamojo meno. Paruoštus trafaretus galima nusipirkti specializuotoje parduotuvėje arba užsisakyti internetu. Tuo atveju, jei raštas ant audinio pasikartos kelis kartus, verta įsigyti kelis vienodus ruošinius arba patiems pasidaryti jų kopijas. Taip yra dėl to, kad trafaretai greitai genda. Užtepkite juos dažais nuo kraštų iki centro.

Fluorescencinis vaizdas

Ši technika dažnai naudojama kuriant restoranus ir naktines pramogų vietas. Dieną spalvos „prisotinamos“ šviesos, kurią naktį pradeda „duoti“ kambariui. Atrodo, kad vaizdas atgyja. Tokiu būdu galima gauti šviečiančias naktines žvaigždes arba kosmines erdves su daugybe planetų.

Alyva

Aliejiniai dažai yra mėgstamiausia menininkų kūrybos priemonė. Jie skiriasi kokybe, ilgaamžiškumu ir gyliu. Jie priklauso tik profesionalams. Aliejinė tapyba puikiai atrodys ant lubų, tačiau verta atsiminti, kad ji džiūsta mažiausiai 5 dienas.

Tempera

Ši technika tinka tiems, kurie nori, kad vaizdas išdžiūtų kuo greičiau. Tempera dažai gaminami iš kiaušinio trynio lipniu pagrindu. Aiškus šio metodo trūkumas yra didelė įtrūkimų rizika laikui bėgant.

Informacijos šaltinis: https://lubumenas.com