Namams

Nestandartiniai baldai padės ne tik sutalpinti, bet ir sutaupyti

nestandartiniai baldai

Laikas bėga, daug kas kinta. Metamorfozė ištinka ne tik daiktus, bet ir žmonių mąstymą. Ši tema aktuali statybų bei interjero srityje. Imama suprasti, kad pasitelkiant sumanumą iš nedidelės erdvės galima išspausti neįtikėtinai daug. Labai vilioja tai, kad vieta išplanuojama ir išnaudojama siekiant ne tik sutalpinti daiktus, bet ir suteikti harmoniją būsto gyventojams. Į pagalbą šiam tikslui pasitelkiami nestandartiniai baldai.

Žodis „nestandartiniai“ gali būti įvairiai interpretuojamas. Konservatyvesnių pažiūrų žmogui stumdomosios durys ar keistos formos rankenos jau atrodo kaip nutolimas nuo standarto. Visgi ši sąvoka visiškai pateisinama tik tada, kai baldų gamyboje panaudoti sprendimai teigiamai įvertinami. Kitaip tariant, nestandartiškumo etiketė pasireiškia per naudą. Kokia toji nauda? Ji įvairiapusė. Tai vietos sutaupymas, interjero dizaino išskirtinumas, netgi lengvesnis valymas (juk viską kruopščiai apgalvojus ir pasirinkus atitinkamus baldus nereikės vargti iš plyšių bandant iššluostyti dulkes). Taigi, aiškėja ir nepaprastas nestandartinių baldų praktiškumas.

Perkant butą ar statant nuosavą būstą, tenka apsvarstyti erdvės klausimus. Du jauni žmonės mąsto, kad ateityje po namus lakstys vaikai, tad mąstoma apie erdvės „rezervą“. Ne vienas mažo buto pasiūlymas atmetamas, nes tampa aišku, kad įsigijus vieną kitą baldą nebus kur kojos įkelti. Tada imama sukti galvą ir dairomasi kitų pasiūlymų. Tokių, kurių objektas – daugiau kambarių turintys butai. Tačiau tokie verdiktai palankiausi ne visada. Neretai tiesiog neatkreipiamas dėmesys į išmanesnius sprendimus. Pradėjus domėtis, kas gi yra tie nestandartiniai baldai ir kokiais privalumais jie pasižymi, pasijuntama lyg atradus lobį. Kodėl? Ogi todėl, kad tokie baldai gali padėti sutaupyti vietos. Tuomet nusprendžiama statyti ar įsigyti mažesnį namą, o jei dairomasi buto, taip pat tampa akivaizdu, jog pakaks vienu kambariu mažiau. Tai sufleruoja apie pinigų sutaupymą.

Nestandartiniai baldai būna įvairūs. Tai ne tik įdomaus, bet ir praktiško dizaino gaminiai. Pasitelkus tokius sprendimus kaip „du viename“ apskritai randamas neįtikėtinas kompromisas. Tokie baldai padeda sutalpinti reikiamus daiktus, tačiau nepaversti kambario sandėliu. Be to, viską tinkamai suplanavus išnaudojamas kiekvienas milimetras. Čia reikėtų pakartoti apie paprastesnį valymą, kai nereikia landžioti į plyšius. Beje, jau pats mažesnio būsto aspektas suponuoja apie greitesnę ir lengvesnę priežiūrą.

Taigi, aiškėja, kad sąvoka „nestandartinis“ slepia daugybę teigiamų aspektų. Nestandartinių baldų nauda įsitikina kiekvienas. Nesvarbu, ar planuose butas, ar nuosavas namas, bet kuriuo atveju optimaliai išnaudojama erdvė, o interjeras nepavirsta blankiu ar atmestinu. Palyginus kokią kelių dešimtmečių senumo spintą ir nestandartinių baldų pusėje esantį praktišką baldą, kontrastas akivaizdus. Pirmoji patikimai tarnauja, tačiau antrosios praktiškumas nepralenkiamas.

Privalumai akivaizdūs. Netgi atrodo, kad ateitis yra dabartyje. Ypač palyginus seną, konservatyvų baldą ir modernų nestandartinį. Pliusų daug. Pradedant talpumu ir baigiant švara. Kad ir iš kurios pusės bežiūrėtum, nestandartiškumo ir baldų „draugystė“ verta dėmesio.