Namams

Kas yra bio židiniai ir kokie jų privalumai?

Nuo seniausių laikų židiniai yra namų šilumos, jaukumo ir komforto simbolis. Vis dėlto, tradicinio židinio įrengimas tam tikrose situacijose gali sukelti sunkumų. Bio židiniai tapo sprendimu šiems rūpesčiams. Per labai trumpą laiką jie išpopuliarėjo visame pasaulyje ir savo vietą atrado tiek klasikiniame, tiek moderniame interjere. Šie židiniai ne tik lengvai įrengiami, bet ir nereikalauja didelės priežiūros, yra saugūs ir lengvai valdomi.

 

Kas yra bio židinys?

Bio židiniai yra alternatyva tradiciniams židiniams. Jie yra kūrenami specialiu kuru, todėl šiems židiniams nereikia kamino, juos galima įrengti bute ar ten, kur tradicinio židinio montavimas būtų neįmanomas. Specialios ventiliavimo sistemos bio židiniams taip pat nereikia, – užtenka tiesiog praverti langus ir išvėdinti patalpas.

 

Ekologiškas kuras

Bio židiniai naudoja švarų, ekologišką, aplinkai ir žmogaus sveikatai nekenksmingą kurą – bioetanolį. Tačiau nereikėtų galvoti, kad dėl šios ypatybės bio židiniai negali užtikrinti to paties komforto, kurį siūlo tradiciniai židiniai. Bioetanolio išgaunamos liepsnos yra tokios pačios spalvos kaip ir natūralios ugnies, todėl galėsite mėgautis tradicine šokančia liepsna. Be to, degdami bio židiniai neskleidžia jokio kvapo ir neišskiria suodžių ar kitų kenksmingų medžiagų, nepalieka pelenų. Šie židiniai yra visiškai saugūs naudoti bet kokio tipo patalpose. Tiesa, nors tokia liepsna ir skleidžia nedidelę šilumą, bio židiniai nėra tinkamas sprendimas pilnam patalpų apšildymui.

 

Kodėl bio židiniai tampa vis populiaresni?

Bio židinių populiarumo augimą visų pirma lemia jų paprastas montavimas. Šie židiniai suteikia galimybę mėgautis natūralios ugnies grožiu bet kurioje gyvenamoje aplinkoje ar lauke, neinvestuojant į sudėtingus židinio įrengimo darbus. Be to, bio židiniai gali būti mobilūs ir lengvai perkeliami iš vienos vietos į kitą, kas yra itin patogu kraustantis ar gyvenant didesniuose namuose ir norint mėgautis židinio liepsna, neprisirišant prie konkrečios erdvės.

Svarbiu privalumu laikomas bio židinių kuras, kuris rūpinasi aplinka, nesukuria antrinių produktų ir padeda taupyti (turint bio židinį, nereikia rūpintis papildomomis išlaidomis malkoms ar kurui – ilgam degimui užtenka ir nedidelio buteliuko biokuro). Galiausiai, šie židiniai vertinami dėl itin patrauklaus dizaino, kuris puikiai atrodo bet kurioje erdvėje. Nors paprastai bio židiniai įrengiami šiuolaikiniame, moderniame būste, vis dažniau jie savo vietą atranda ir klasikiniame interjere.