virtuvės baldai
Namams

Virtuvės baldai – kokias spalvas pasirinkti

virtuvės baldaiViena svarbiausių namų vietų – tai virtuvė. Todėl, ją įsirengdami, nesivadovaukite aklai naujausiomis interjero madomis ar vien tik originaliais profesionalių dizainerių patarimais. Atminkite, kad virtuvė, pirmiausia, turi tikti būtent jums. Kita vertus, virtuvė skirta visai šeimai, tad svarbu įsiklausyti į visų narių norus ir galimus sprendimus harmoningai suderinti.

Ypač svarbu pasirinkti tinkamas virtuvės spalvas, kadangi tai – labai individualus dalykas. Pirmiausia rekomenduotina rinktis virtuvės grindų, plytelių ir baldų spalvas. Nes šie dalykai ne taip greitai pakeičiami. Sienas perdažyti paprasčiau, tad jas lengviau priderinsite pagal bendrą spalvų gamą.

Turbūt daugiausia laiko tenka praleisti renkantis virtuvės baldus. Gamintojai siūlo didžiulę virtuvės baldų faktūrų ir spalvų įvairovę. Tinkamai parinkus spalvas, virtuvės baldai gali harmoningai įsilieti į bendrą interjerą arba tapti puikiu patalpos akcentu.

Tradiciškai virtuvės dekoruojamos neutraliomis arba gelsvomis spalvomis, tada nesunkiai galima priderinti bet kurios spalvos baldus. Pavyzdžiui ruda spalva – žemės spalva, kuri asocijuojasi su žemės ūkiu ir maisto kilme, taip pat siejasi su gera kokybe, komfortu ir paprastumu. Rudi virtuvės baldai puikiai tinka norintiems pagyvinti ramų interjerą, nes ruda yra ryškesnė, bet tuo pat metu ir pakankamai saugi spalva.

Visai kitokia raudona spalva, ji asocijuojasi su fizine jėga.  Kadangi tai labai stipri spalva, tokioje virtuvėje ne kiekvienas gerai jausis. Tačiau jeigu jūsų virtuvėje vyrauja tamsios spalvos arba yra dideli nerūdijančio plieno paviršiai, galite drąsiai rinktis, pavyzdžiui, raudonas spintelių dureles, tai bus puikus virtuvės akcentas. Švelnesnis variantas – rausva spalva, kuri yra romantiškesnė ir intymesnė. Tiesa, mūsų virtuvėse ji naudojama gana retai, bet, esant tokiam dideliam virtuvės baldų spalvų pasirinkimui, visuomet galite surasti jums tinkamiausių atspalvių.

Žalia spalva skatina atsinaujinti ir atkuria išeikvotą energiją. Todėl virtuvėje tai ypač svarbu, kai visa šeima susirenka vakarienės po ilgos darbo ir mokslų dienos. Žalią spalvą galite pasirinkti nuo alyvuogių iki salotinių atspalvių. Galite tarpusavyje derinti skirtingų atspalvių spinteles, sumontuotas skirtinguose lygiuose.

Ypač puikiai virtuvėje žiūrisi oranžiniai baldų elementai. Jais galima sukurti linksmą ir mielą nuotaiką, be to, ši spalva gerina apetitą.

O štai derindami baltus ir juodus virtuvės baldus galite sukurti ypač elegantišką virtuvę. Tačiau šiuo atveju būtina atkreipti dėmesį į virtuvės baldų proporcijas, kad išlaikytumėte tinkamą bendrą balansą.