Namams

Ką verta žinoti apie šilumos siurblius oras-vanduo?

Šilumos siurbliai į mūsų rinką atėjo gana staiga, pasikeitus statybų reglamentui ir sugriežtėjus reikalavimams dėl energijos išteklių mažinimo. Taip naujos statybos A ir aukštesnės klasės namams šilumos siurbliai tapo būtinybe, siekiant tuos reikalavimus išpildyti.

Tačiau tai nėra tik reikalavimai, patenkinantys įstatymo leidėjo užgaidas. Tai yra realus būdas įgalinti atsinaujinančius šaltinius namų šildymo sistemai bei tuo pačiu ženkliai sumažinti šildymo kaštus. Tai yra naudinga kiekvienam vartotojui, kuriuos šiuolaikiniai šilumos siurbliai padeda įgyvendinti. Be to, tai yra puikus sprendimas tais atvejais, kuomet nesinori statyti kietojo kuro katilo, o dujų įvado gyvenvietėje nėra.

Šilumos siurbliai yra skirtingų tipų – oras-oras, gruntas-vanduo ir oras-vanduo. Pastarieji yra vieni populiariausių ir gali būti įrengti nepriklausomai nuo namo dydžio. Žinoma, renkantis šiuos šilumos siurblius, kaip ir bet kurį kitą šildymo katilą, būtina įvertinti galingumo poreikį. Svarbu pasirinkti konkrečiam namui tinkantį šilumos siurblio galingumą.

Kuo šilumos siurblys oras-vanduo yra pranašesnis prieš kitų tipų šilumos siurblius?

Visų pirma, jų įrengimas yra gana paprastas ir nereikalauja jokių papildomų žemės darbų, todėl sąlyginai nėra brangus, kaip tarkime gruntas-vanduo. Geriausiai tinka nedideliems, maždaug iki 150 m2 namams, tačiau galima montuoti ir didesniuose. O svarbiausia tai, kad jie ne tik šildo patalpų orą, bet ir ruošia vandenį. Kuomet oras-oras šildo tik patalpų orą, bet neruošia karšto vandens, todėl dažniausiai montuojami sodybose ar sodo nameliuose.

Tuo tarpu gruntas-vanduo šilumos siurbliams įrengti reikalinga atlikti žemės kasimo darbus, papildomai įrengti įrenginius ne tik namuose, bet ir žemėje. Dažnai reikalingas specialus gręžinys, o šių darbų įrengimo kaštai gana nemaži. Tiesa, šio tipo siurbliais patiriami mažiausi šildymo kaštai, todėl labiausiai atsiperka itin dideliems namams.