Sveikata

Kada reikalingas dantų kanalų gydymas?

Dantų kanalų gydymas reikalingas tuomet: kai danties nervas yra užkrečiamas mikroorganizmais, kai dantis pažeistas karieso ir ilgai negydomas, atsiradęs pralaidumas tarp senų, nekokybiškų plombų ir pan. Šiais atvejais dantų kanalų gydymas yra būtinas, nes plintantis uždegimas gali sukelti skausmą ir pūlynių formavimasį. https://evadenta.lt/paslaugos/dantu-kanalu-gydymas/ Dantų kanalų gydymas atliekamas vieno vizito ar kelių vizitų metu, pirmo vizito metu yra pašalinami karioziniai audiniai, senos plombos. Esant skausmingam  danties uždegimui, dažniausiai gydoma per kelis kartus. Antro vizito metu kanalai apdorojami chemomechaniškai ir plombuojami specialia  plombavimui skirta medžiaga, jeigu pirminis gydymas buvo atliktas nekokybiškai, blogai išvalyti kanalai tuomet atliekamas dantų kanalų pergydymas. Po kanalų gydymmo ar pergydymo dantis dažniausiai atstatomas laikina plomba, kuri vėliau ir laiku turi būti pakeista į nuolatinę plombą, užklotu ar vainikėliu.

Kaip atliekamas endodontinis gydymas?

Gydymo taktika aptariama su kiekvienu pacientu individualiai, konsultacijos metu. Pirmiausia odontologas padaro danties rentgeno nuotrauką, nuskausminus dantį, dantis izoliuojamas koferdamu, kad darbo laukas būtų švarus ir jį nepatektų seilės, infekcija ir gydomosios medžiagos. Po to odontologas, naudodamas labai mažus instrumentus atveria danties uždegiminę pulpą, ją pašalina, išplatina danties kanalą, sterilizuoja, išvalo ir suformuoja kanalus, visiškai juos izoliuodamas ir pripildo biologiškai suderintos medžiagos. Išgy dytas šaknies kanalas yra užblombuojamas, o danties vainikas atstatomas plombine restauracija.

Ar visi dantys gali būti gydomi endodontiškai?

Dažniausiai endodontiškai galima gydyti visus dantis, retais atvejais kai šaknies kanalai yra neprieinami, tokio danties nepavyks išsaugoti. Tačiau tobulėjant endodontijos mokslo pasiekimams, išsaugomi ir labai problematiški dantys.

Endodontiškai  gydytų dantų priežiūra

Iki tol, kol odontologas pilnai neatstatė danties vainiko, nerekomenduojama dantimis kramtyti ar kąsti, nes pilnai neatstatytas dantis yra jautrus lūžiui, todėl po danties kanalų išvalymo ir jų užplombavimo būtina pilnai atstatyti danties vainiką, o pabaigus gydymo kursą, gydytus dantis prižiūrėti kaip ir kitus dantis. Valyti du kartus dienoje su minkštu dantų šepetėliu.