Namams

Kur rasti kokybiškų lakų medienai?

Natūrali mediena yra labai tvari, daugelio mėgstama medžiaga tiek lauko, tiek vidaus baldams, grindims, terasoms ar lauko sandėliukams. Tačiau tai taip pat ir viena daugiausiai priežiūros ir paruošimo reikalaujančių medžiagų. Pasirinkus vieną ar kitą medienos gaminį, prieš jį eksploatuojant būtina pasirūpinti apsauga nuo mechaninio ar aplinkos poveikio.

Viena dažniausiai naudojamų medžiagų, pasak shop.remmers.lt atstovų, yra lakai medienai, kurie gali būti skirti lauko ar vidaus gaminiams. Tai yra labai svarbu, renkantis lakus, kadangi tinkamas kokybiškų produktų pasirinkimas lemia medienos gaminių ilgaamžiškumą.

Kokybiškų lakų medienai reikėtų ieškoti specializuotose parduotuvėse arba tam tikruose ūkinių prekių parduotuvių skyriuose. Renkantis reikėtų atkreipti dėmesį, kad produktai būtų sertifikuoti ir atitiktų ES standartus, vengti kiniškų, neaiškios kilmės lakų. Taip pat nerekomenduojama pirkti turgavietėse, nežinomų gamintojų produktus.

Labai svarbu, kad gaminiai būtų saugūs, ypatingai, jeigu jie bus naudojami vidaus patalpose esantiems medienos objektams – grindims ar vidaus baldams. Būtina atkreipti dėmesį į sudėtį, vengti kenksmingų cheminių medžiagų, geriausia rinktis organinių tirpiklių ar vandens pagrindu lakus. Kokybiški lakai turėtų būti atsparūs išoriniam poveikiui bei cheminiams buityje naudojamiems valikliams. 

Vis dėlto labai svarbu, kad kokybė slypi ne vien tik pačiame produkte. Tam, kad lakas atliktų savo darbą ir užtikrintų apsaugą, medieną būtina pradžioje ir tinkamai paruošti. Tai yra vienas iš pagrindinių ir svarbiausių procesų, lemiantis medinio gaminio ilgaamžiškumą ir jo išvaizdą. Priklausomai nuo to, ar gaminys yra lauke ar viduje, ar reikalinga jį apsaugoti nuo UV spindulių bei kritulių, būtina pasirinkti atitinkamą produktą.

Lakai medienai gali būti skirtingų spalvų, taip pat tekstūrų – matiniai, pusiau matiniai arba blizgūs. Pasirinkimas priklauso nuo jūsų poreikių ir norų.