Namams

Ar jau pasikeitėte lemputes?

Kaip tikriausiai žinote ar pastebėjote (arba ne), Lietuvoje visai neseniai buvo priimtas įstatymas, kuriuo ES valstybėse buvo uždrausta naudotis halogeninėmis lemputėmis. Tą Europos parlamentas padarė 2018-09-01d. Įstatymo pagrindinė iniciatyva buvo pakeisti senąjį lempučių tipą ir užleisti kelią daug modernesnei, aplinką labiau tausojančiai ir efektyvesnei technologijai – LED.

Jeigu lygintume senojo tipo lemputes su LED lemputėmis – skirtumai yra akivaizdūs ir milžiniški. Senojo tipo lemputėse šviesa virsdavo tik ~3 procentai energijos, visa likusi energija būdavo verčiama šiluma (dėl to jos būdavo vadinamos kaitrinėmis), halogeninėse lemputėse rezultatai būdavo geresni (šviesa virsdavo ~4 procentai), na, o LED lemputės turi stulbinančiai didesnį efektyvumą – 69-82 procentai. Jos ir tarnauti turėtų ilgiau. Skirtingai nei paprastos lemputės, LED diodais „apginkluotos“ šviesos skleidėjos teoriškai veikti gali 30-50 tūkst. valandų, tad ją, įjungtą būtų galima laikyti beveik 6 metus. Be abejo realybėje jos tarnauja šiek tiek trumpiau, bet senuosius lempučių tipus tikrai palieka toli galinio vaizdo veidrodėlyje.

LED technologiją rinktis turėtų ne tik paprasti žmonės, tačiau ir verslas. Ryškesnės bei mažiau energijos naudojančios lemputės leidžia sukurti tokį patį įspūdį, tačiau vartoja mažiau elektros. Norint pakeisti tokias lemputes namuose – rūpesčių nekils, o ir baimės nusideginti neturėtų būti.

Šios lemputės įsižiebia iškart, lengvai reguliuojamos bei nėra sveikatai pavojingos (kaip pvz. lemputės su dujomis). Jeigu norite sužinoti daugiau apie LED lemputes bei įsigyti jų puikiomis mažmeninėmis kainomis – spauskite ant nuorodos – https://elektra.lt/lt/109-led-lemputes. Puslapyje www.elektra.lt rasite visus apšvietimo, automatikos bei apsaugos sprendimus namams ir verslui.