Įvairūs

Kaip išsirinkti automatikos komponentus?

Automatika bei pneumatika – daugelio pramonės šakų būtinieji komponentai, be kurių neapsieina įvairūs įrenginiai bei mašinos https://elintosprekyba.lt/komponentai/pneumatika/. Automatizavimo komponentai dažnai naudojami energijos gamybos, vandens tiekimo ir valymo, atliekų utilizavimo, taip pat praktiškai visose gamybos pramonės srityse.

Kiekvienas komponentas atlieka tam tikrą funkciją ir turi būti atitinkamai parinktas ir sumontuotas. Daugeliu atvejų automatikos komponentai reikalauja konfigūravimo konkretiems įrenginiams, pagal jiems reikalingus parametrus. Todėl tiek jų parinkimą, tiek montavimą vertėtų palikti šios srities profesionalams.

Pneumatinius komponentus apima mechaniniai griebtuvai, judesio valdymo komplektai bei kiti komponentai. Tai yra pneumatinės pavaros, cilindrai, posūkio pavaros, prispaudžiantys cilindrai, pavaros procesų automatikai ir kt. Taip pat gausu įvairiausių šių ir kitų komponentų priedų, kurie yra neatskiriama automatikos dalis.

Iš teisų automatikos komponentų pasirinkimas priklauso nuo to, kokie procesai yra atliekami ir ko siekiama naudojantis vienu ar kitu įrenginiu. Naudojant bet kuriuos tokio tipo komponentus labai svarbu laikytis jų naudojimo instrukcijų, o automatizuojant procesus rinktis aukštos kokybės bei patikimus produktus.

Priklausomai kam yra reikalingi komponentai, reikėtų įvertinti, ar šie komponentai reikalauja specifinės konfigūracijos ir montavimo. Rekomenduojama rinktis ne tik pačius komponentus, bet kartu ir jų montavimo paslaugas. Daugeliu atveju gali būti reikalingas įvairių automatinių valdiklių programavimas, testavimas ir paleidimas, sistemų priežiūra. Rinkdamiesi produktą išsiaiškinkite, ar pardavėjas atlieka tokias paslaugas, ar komponentams teikiama garantija.

Neretai sumontuotus įrenginius bei komponentus periodiškai reikia kalibruoti, atlikti jų tikslumo patikrą. Labai patogu, kuomet produktus parduodanti bendrovė teikia tokias paslaugas ir nereikia ieškoti trečiųjų šalių paslaugų tokiems darbams atlikti. Taip pat verta rinktis tuos pardavėjus ir komponentus, kuriems yra suteikiamas ne tik garantinis, bet ir pogarantinis aptarnavimas.