Komfortišką poilsį užtikrinantys čiužiniai buvo naudojami nuo seniausių laikų. Dar senovės Graikijoje kilmingieji rinkdavosi čiužinius, užpildytus natūraliu vidiniu pluoštu, pvz., vilna. Šiandien pirkėjams siūloma itin plati čiužinių pasiūla, atitinkanti išrankiausiųjų poreikius. Ekspertai teigia, kad daugiausiai dėmesio sulaukia nuo seno vertinami spyruokliniai čiužiniai. Iš kitos pusės, tvirtinti, kad klasikiniai čiužinių modeliai nebuvo paliesti laiko, taip pat negalima. Šiuolaikiniai spyruokliniai čiužiniai – tai modernūs, patogūs ir praktiški gaminiai, prisitaikantys prie kūno ir užtikrinantys maksimalų komfortą miego metu.
Spyruoklinių čiužinių privalumai ir trūkumai
Spyruoklinių čiužinių kamšalui paprastai naudojamas kokybiškas putų poliuretanas. Priklausomai nuo konkrečios situacijos, jis gali būti padengtas vilna, medvilne ar ašutais. Spyruoklių apsaugai naudojamas veltinis arba plonos vilnos sluoksnis. Minėtosios medžiagos čiužiniui suteikia daugiau standumo ir patogumo.
Svarbiausias spyruoklinių čiužinių privalumas yra lengvai garuojanti drėgmė – tokie čiužiniai nepelija. Be to, aukštos kokybės čiužiniai išsiskiria ilgaamžiškumu ir patogiu naudojimu. Pradinė čiužinio forma išlaikoma ne vienerius metus. Kišeninių spyruoklių čiužiniai tolygiai paskirsto miegančiojo svorį, todėl žmogus jaučiasi pailsėjęs, ramiau ir ilgiau miega, nejaučia raumenų, kaklo ar stuburo skausmų. Itin svarbus aspektas – spyruoklinių čiužinių kaina. Lyginant su kitų grupių gaminiais, šie čiužiniai yra gerokai pigesni. Esminis minėtojo sprendimo trūkumas yra tai, kad spyruokliniai čiužiniai rekomenduojami tik lygiam pagrindui. Be to, bėgant laikui, spyruoklės gali pradėti spausti čiužinio kamšalą, todėl pats čiužinys taps kietesnis ir nepatogus. Rekomenduojama čiužinį keisti kas dešimt metų.
Spyruoklinio čiužinio pasirinkimo kriterijai
Jei nusprendėte pirkti spyruoklinį čiužinį, visų pirma rinkitės patikimą ir rinkoje vertinamą gamintoją (ar pardavėją), kuris užtikrins gaminio kokybę. Primename, kad tik patvarios ir bandymais įvertintos gamybinės medžiagos užtikrins jūsų patogumą ir komfortą. Būtina įvertinti ir konkretaus čiužinio kietumą. Šiuo atveju svarbiausią vaidmenį atlieka miegančiojo svoris. 1 lygio kietumo čiužiniai rekomenduojami žmonėms, kurių svoris neviršija 60 kg, 2 lygio – žmonėms iki 80 kg, 3 lygio – žmonėms, sveriantiems daugiau nei 80 kilogramų. Tiesa, jei sveriate daugiau nei 110 kg, rekomenduojama pagalvoti apie individualios gamybos čiužinį, kuris užtikrins maksimalų komfortą miego metu.
Čiužinio kokybei svarbus ir gaminio aukštumas. Rekomenduojama rinktis bent 16 cm aukščio čiužinius, kurie suteiks daugiau patogumo. Žemesnis gaminys negali užtikrinti tinkamos nelygumų apsaugos, todėl poilsio metu jausite diskomfortą. Siūlome pasidomėti ir čiužinio užvalkalo savybėmis, priežiūros reikalavimais.