Namams,  Patarimai,  Statyba

Ekologiškai namai: kaina, privalumai ir pasirinkimas

eko namasXXI amžiuje, kai galimybės labai plačios ir technologijos tapo kiekvieno mūsų dalimi – vis daugiau žmonių atsigręžia į gamtą ir supranta, kad ji yra kiekvieno iš mūsų gyvenimo dalis. Natūralu, kad tik įvertindami verslininkai siūlo labai daug įvairių paslaugų, kurios yra susijusios su ekologišku gyvenimo būdu. Vienas iš jų – ekologiškų namų statyba. Apie ekologiškus namus daugiau arba mažiau teko girdėti visiems. Sakoma, kad jie ne tik saugo gamtą, tačiau taip pat ir mažina pragyvenimo išlaidas. Kaip yra iš tiesų?

Ekologiškų namų privalumai:

  • Dar kartą pasikartosime, kad ekologiški namai yra draugiški aplinkai, o kai kuriems asmenims tai labai svarbu. Galima pasidžiaugti, kad vis daugiau lietuvių įvertina šį pliusą ir suvokia, kad gamtos puoselėjimas yra kiekvieno iš mūsų atsakomybė.
  • Reikėtų nepamiršti ir to, kad dažniausiai namo išlaikymas yra kur kas pigesnis, kadangi ekologiškas namas funkcionuoja naudodamas atsinaujinančią energetiką. Ekologiškų namų statyba gali pasirodyti kiek brangesnė nei paprastų namų, tačiau jeigu jų išlaikymas visą likusį gyvenimą bus pigesnis – verta.
  • Ekologiškas namas atrodo labai savitai ir išskirtinai. Visgi, jeigu norite, namai gali būti kuo paprastesni. Pagal kiekvieno žmogaus poreikius galima pastatyti norimus namus.

Šie privalumai yra patys pagrindiniai, kodėl žmonės nusprendžia, kad ekologiški namai jiems puikiai tinkamas pasirinkimas. Žinoma, privalumų yra ir daugiau, tačiau dažniausiai finansai ir gamtos saugojimas – patys svarbiausi kriterijai.

Ekologiškų namų statyba

Izoliacija. Kad ir kokio tipo namus planuotumėtės statytis – rekomenduojame itin atidžiai pagalvoti apie izoliaciją, kuri padeda ne tik išsaugoti šilumą namuose, tačiau taip pat ir sumažinti į namus patenkančio triukšmo lygį. Rekomenduojamos ekologiškos izoliacinės priemonė, kurios padeda pasiekti kur kas geresnę apsaugą ne įprastos ilgesnės, kurias šiuo metu daugelis ir renkasi.

Ilgaamžiškumas. Natūralu, kad kuo medžiaga ilgiau Jums funkcionuos – tuo ir ji bus draugiškesnė gamtai. O kadangi kiekvienas iš mūsų esame gamtos dalis – labai svarbu, kad pirktumėte tai, kas bus eco-friendly. Natūralu, kad ilgiau tarnausiančios priemonės yra brangesnės, tačiau juk čia viskas labai paprasta ir elementaru. Sumokėkite daugiau ir ilgesnį laiką džiaukitės gautu rezultatu.

Statybinės atliekos. Statant ekologiškus namus profesionalai dažniausiai renkasi ir kuo gamtai draugiškesnes priemones. Ir todėl, kad Jūsų namai būtų nekenksmingi Jums arba gamtai, tačiau tuo pačiu ir todėl, kad nebereikalingas priemones bus galima paprasčiausiai perdirbti. Žinoma, labai svarbu, kad būtų perkamas toks atliekų skaičius, koks reikalingas namams statyti. Tačiau jeigu liko priemonių – tokiu atveju atiduokite jas antriniam perdirbimui arba žmonėms, kurie jas sunaudos. Jokiu būdu neišmeskite.

Gyvenimas tokiuose namuose. Ekologiškų namų statyba plinta intensyviai ne tik todėl, kad žmonės padėjo labai rūpintis gamta, tačiau tokiuose namuose gyvenantys asmenys draugams pasakoja – koks tai nuostabus namas. Natūralu, kad tokiu atveju vis daugiau žmonių užsinori pagerinti savo gyvenimo kokybę ir todėl renkasi ekologiškus namus. Ypač tie asmenys, kurie labai rūpinasi savo sveikata.

Ekologiški namai yra ne ateitis. Tai dabartis ir vis daugiau žmonių tai suvokia.