Įvairūs,  Namams

Gartraukiai – investicija į jaukius, švarius bei sveikesnius namus

gartraukisŠiandien prekybos centrai bei salonai gali pasiūlyti daugybę prekių, skirtų mūsų namams. Ne išimtis yra ir gartraukiai. Tačiau negalima nepaminėti ir fakto, kad nemaža dalis žmonių visus prekyboje esančius prietaisus nejučiomis yra link skirstyti į dvi grupes: į tuos, be kurių, tikrai nebūtų įmanoma išsiversti norint atlikti įprastus buities darbus ir į tuos, be kurių būtų galima išsiversti.  Na, o kuriai grupei galima priskirti gartraukius? Ir nors, ko gero, kiekvienas pateiktų savitą atsakymą, reikia akcentuoti, kad atsakymai pasiskirstytų apylygiai, sunku būtų nuginčyti nuomonę, kad gartraukiai yra puiki investicija tuo atveju, jei norite turėti švarius, jaukius bei sveikesnius namus. Na, o netrukus pasiūlysime susipažinti su tokią nuomonę patvirtinančiais argumentais.

Kas vyksta, kai yra gaminami pusryčiai, pietūs ar vakarienė? Patalpą užpildo ne tik maloniai nuteikiantys kvapai, bet ir garai. Pastarieji yra sudaryti iš labai mažų dalelių, kurios nusėsta ant visų patalpoje esančių  paviršių, ilgainiui sudarydamos nešvarumus. Ir nors tokie nešvarumai dažnu atveju nėra kenksmingai, belieka tik daryti išvadą, kad jie neturi nieko bendra su įvairių namų vizija. Taigi, jei norite gyventi ypač švariuose namuose, teks pagalvoti apie sprendimus, kaip įrengti namus, kad  juose susikauptų kuo mažiau nešvarumų. Būtina įgyvendinti visus sprendimus, kurie padėtų išvengti nešvarumų sankaupų. Kuo daugiau tokių sprendimų, tuo geriau, o gartraukio montavimas – vienas iš jų.

Tačiau kuomet garus sudarančios dalelės nusėsta ant paviršių, yra tik vienas aspektas – dėmesį būtina atkeipti į tai, kad vyksta iki tol, kol tos dalelės nusėsta ant paviršių. Iki tol jos keliauja oru, tokiu būdu jį užteršdamos. Taigi, belieka tik daryti išvadą, kad tuo metu namuose esantys žmonės bei augintiniai yra priversti kvėpuoti užterštu oru. Žinoma, visada galima atverti langą ir įleisti gryno oro, tačiau vien tik tokio sprendimo nepakanka – jei norite, kad tuo metu, kai yra ruošiamas maistas, namuose būtų švarus oras, geriausiu pasirinkimu tampa gartraukis.

Garų dalelės nusėsta ne tik ant paviršių ir ne tik užteršia orą – dalis susigeria į drabužius bei baldus, o taip pat – nusėsta ant kambarinių augalų lapų. Savaime suprantama, visa tai reiškia  papildomą darbą šeimininkams – jei drabužius  pakanka tik įdėti į skalbinių krepšį, tai su kambariniais augalais bei baldais yra šiek tiek sudėtingiau: jei ant augalų lapų nusėdusias daleles lengvai pašalinsite švariame vandenyje suvilgyta šluoste, tai su baldais yra šiek tiek sudėtingiau – tokiu atveju jau nebeapsiesite be specialių valymo priemonių, na, ir žinoma, teks imtis namų ruošos darbų. Norite viso to išvengti? Gartraukis – geriausias pasirinkimas.

Na, o pabaigai – apie dar vieną galimybę, kurią garantuoja gartraukiai. Kuomet būstas yra nešildomas ir jame esanti temperatūra vos tenkina jo gyventojus, papildomi šilumos šaltiniai, pavyzdžiui, nuo viryklės sklindanti šiluma, nuteikia maloniai, tačiau, jei namuose šilumos pakanka, papildomi šilumos šaltiniai  ima erzinti  ar netgi dar blogiau – pernelyg didelis karštis gali pabloginti savijautą. Akivaizdu, kad  gartraukis yra tas prietaisas, kuris tikrai padės išvengti šios nemalonios situacijos.