darbas uzsienyje
Įvairūs

Ką reikia žinoti ieškantiems darbo užsienyje?

Lietuvoje darbo rinka patenkinti ne visi gyventojai. Dėl šios priežasties nemaža jų tiesiog išvyksta į kitas šalis. Vieni ilgam, kiti – trumpam laikotarpiui. Darbo pasiūlymai užsienyje iš tiesų yra gana patrauklūs, tačiau ekspertų teigimu, reikia laikytis atsargumo priemonių. Darbas užsienyje gali atrodyti viliojantis, nes ne paslaptis, kad konkuruoti Lietuvos verslininkai ne visais atvejais pajėgia. Verta atminti, kad ne visi darbo pasiūlymai yra tokie, kokius piešia kai kurie žmonės.

Statistikos departamento duomenimis, emigracija šiais metais mažėja. Tai reiškia, kad išvykstančių yra mažiau nei atvykstančių. Kai kurie atvykęs asmenys – lietuviai. Kalbant apie darbo rinką, būtina pabrėžti, kad užsienyje dirbti pajėgia tikrai ne visi. Yra daugybė gandų, kuriuose teigiama, jog užsienyje veikiančios įmonės ir darbdaviai pinigus moka vos ne už nieką. Atminkite – niekas šiaip sau už dyką pinigų nedalina. Privalėsite dirbti taip, kad pateisintumėte darbdavio lūkesius. Priešingu atveju, būsite atleisti ir tiek.

Dirbti užsienyje galima tiek per pažįstamus, tiek patiems susiradus darbą, tiek ir renkantis įdarbinimo agentūras. Jeigu nusprendėte išbandyti laimę svetur ir ieškote geria apmokamo darbo, tai dar nereiškia, kad visos šalys laukia jūsų išskiestomis rankomis.

Užsienyje geriau apmokamus darbus gauna specialistai. Tai reiškia, kad užsienyje situacija yra atokia pat kaip ir Lietuvoje – mažiausią atlyginimą gauna nekvalifikuotą darbą dirbantys asmenys. Tačiau, jeigu turite kažkokią specialybę, kuri yra paklausi, tuomet aišku, kad atlyginimas bus didesnis. Be abejo, nors ir turėsite aukštojo mokslo diplomą, tai dar nereiškia, kad gausite garantuotą darbą užsienyje.

Renkantis įdarbinimo agentūras, visada reikia pasidomėti kaip jos veikia. Dar svarbiau – reikia pasiskaityti kokius atsiliepimus turi apsirinkta agentūra. Ne paslaptis, kad yra tokių, kurios sulaukia daugybė priekaištų dėl didelių ir užslėptų mokesčių. Paprastai kalbant, agentūros negali imti mokesčio už darbo suradimą, tačiau jos gali taikyti mokesčius už „dokumentų tvarkymą“. Kabutėse mokestis įrašytas dėl to, kad dažniausiai ir mokama už darbo suradimą, nes dokumentų ruošimas – maža problema. Tiesiog, kai ieškosite darbo užsienyje, būtinai rinkitės patikimas agentūras.