svarbiausi dalykai statant nama
Patarimai,  Statyba

Namo statyba: nuo ko pradėti ir kaip sutaupyti?

Namo statybos – ambicingas tikslas, reikalaujantis nemažai planavimo ir organizuotumo. Dauguma žmonių galvodami, apie savo svajonių projektą vertina tokius prioritetus kaip dydis, kaina, erdvė, energijos taupumas ir t.t.

Šiame straipsnyje aptarsime 3 pagrindinius dalykus į kuriuos verta atkreipti dėmesį formuojant savo projektą.

Galbūt žinote, tačiau mūriniai ar tarkime mediniai skydiniai namai kaina beveik nesiskiria, todėl reikia žiūrėti ne į tai iš ko pastatytas namas, o suformuoti gerą statybų planą.

Taigi pateikia 3 pagrindinius faktorius formuojant gerą planą savo projektui

Suplanuotas biudžetas

Naujo namo statybos – išlaidų reikalaujantis dalykas. Visiems norisi ir gerai atrodančių ir kokybiškų namų, o už kokybę reikia mokėti. Vienas iš paprasčiausių būdų išleisti mažiau – įsirengti mažesni namo projektą.

Patogiame, iki 80kv.m. namuke vietos tikrai gyventi užteks net ir mažesnei šeimai. Šis variantas – pakankamai dažnas lietuvių tarpe.

Jei neplanuojate nieko įspūdingo, tokių matmenų namo jums tikrai užteks. Mažesnis namas – mažesni statybiniai kaštai.

Likusį biudžetą kur kas labiau apsimoka investuoti į apdailos darbus ar būtinus priestatus, jei turite planų tokius turėti. Šiuo atveju labai svarbu įvertinti prioritetus ir investuoti tik į būtiniausius dalykus.

Tokiu atveju jums taip pat gali patarti ir pati statybas atliekanti įmonė. Patyrę darbuotojai gerai išmanys ir rinkos kainas ir galės pateikti keletą pasiūlymų pagal jūsų galimybes.

Darbų planas ir pradžia

Visi norime matyti operatyviai atliekamus darbus, tas pats galioja ir statybose. Laimei pagal gerai parengtą statybų planą galima atlikti darbus be didesnių pertraukų.

Dažniausiai statybų laiku yra pasirenkamas pavasaris, su idėja projektą užbaigti iki rudens. Atkeliavus žiemai, darbus pristabdo atšalęs oras, trumpesnė diena ir apskritai suprastėjusios oro sąlygos. 

Žinoma, dabartiniais laikais vis lengviau darbus vykdyti ir šaltuoju metų laiku, tačiau čia reikės daugiau investicijų į papildomas statybines medžiagas.

Vėl gi, gera statybos įmonė sugebės parengti geriausią darbų planą jūsų projektui, o ir sutrumpės darbų laikas jei namą statys kvalifikuota statybininkų brigada.

Energetinis taupumas ir ekologija

Šie du faktoriai taip pat yra svarbūs statant namą. Kalbant apie ekologiją, projekto statybos iš gamtai draugiškų medžiagų ne tik ją saugo, tačiau yra kartu ir saugios mums, bei gali būti panaudotos nė vieną kartą.

Jei pastačius namą dar liks statybinių likučių, jas galima antra kart panaudoti statant priestatus jei tokie buvo numatyti.

Čia kalba eina ne tik apie medieną (jei statomas karkasinis namas), tačiau ir keramines čerpes, blokelius bei plytas. 

Į tokias medžiagas investuoti – tiesiog apsimoka.

Kalbant apie energetinį taupumą – investicija bus kiek brangesnė, tačiau vėliau atsipirks su kaupu. Kaip žinia, dabartiniais laikais, žemesnio nei B lygio energetinio taupumo pastatai net nėra statomi.

Tinkamas energetinis taupumas jums leis ilgainiui išleisti mažiau apšildant būstą, kadangi jis energijos nešvaistys.

Apibendrinant

Straipsnyje aptarėme 3 pagrindinius dalykus kurie lemia efektyvų projekto planą. Iš tiesų norint turėti savo svajonių namą reikia suplanuoti savo biudžetą, darbų vykdymą bei nepamiršti ekologiškumo klausimo.

Šiais ir kitais klausimais, jums geriausiai gali patarti patyrusi statybų įmonė.