IT ir technologijos,  Verslas

Grafikos dizainas: su kuo tai „valgoma“ bei kaip atpažinti gerą specialistą?

grafikos dizaineris

Terminas „grafinio dizaino paslaugos“ „karpyti ausimis“, ko gero, priversti gali tik garbingo amžiaus žmones ar tuos, kurie, be kirpėjos ar statybininko, daugiau profesijų nežino. Visgi šią sritį, atskleisdami esminį jos tikslą, aptarsime plačiau bei pasufleruosime, kaip išsirinkti geriausią grafinio dizaino specialistą. O tai iš tiesų svarbu, kadangi vien Paslaugos.lt interneto svetainėje rasite plačią šios srities specialistų pasiūlą.

Grafinio dizaino paslaugos šiandien vis dažniau pavadinamos vizualiniu informacijos perdavimo būdu. Įmonių logotipai, reklama ant marškinėlių, puodelių ar tušinukų, vizitinės kortelės, skrajutės ir kita – visa tai kuriama su grafikos dizainerių pagalba, norint tikslinei auditorijai perduoti tam tikrą informaciją. Kai kuriais atvejais pastaroji būna taip puikiai „atidirbta“, jog, vos tik pažvelgus į logotipą, žinome, apie ką eina kalba.

Dažniausiai, kalbant apie meną, tikimasi, jog šis bus estetiškai patrauklus bei originalus, tuo tarpu grafinio dizaino specialistams tai nėra siekiamybė – viskas priklauso nuo to, kokią informaciją norima perteikti vaizdu. Pavyzdžiui, kalbant apie meno galerijos logotipą, bei įmantrybių apsieita greičiausiai apsieita nebus, tuo tarpu buhalterinės apskaitos įmonės atliekama funkcija dažniausiai perteikiama kur kas elementaresniu vaizdu.  Siekiant išpildyti užsakovo pageidavimą, gali būti pasitelkiamas tiek rankos miklumas, tiek ir specialios kompiuterinės grafikos dizaino programos (galutinis rezultatas gali būti ir abiejų priemonių derinys).

Stambios įmonės ar asmenys, galintys šiai paslaugą skirti nemažą biudžetą, dažniausiai renkasi žinomiausius specialistus šioje srityje. Tuo tarpu kitiems, turintiems „žemiškesnes“ galimybes, tenka labiau pasukti galvą, norint išsirinkti kokybišką paslaugos teikėją. Tiesa, reikia pastebėti, jog laisvai samdomi grafikos dizaino specialistai neretai dirba ne ką blogiau už žinomos firmos atstovą. Kai kuriais atvejais – netgi geriau. Juk šie turi stiprią motyvaciją tobulėti, kaupti patirtį bei plėsti savo klientų ratą.

Galiausiai, kaip žinoti, jog į vieno ar kito žmogaus rankas patikėtos grafinio dizaino paslaugos bus suteiktos kokybiškai ar net pranoks lūkesčius? Bene svarbiausia, jog specialistas klaustų, ne ką konkrečiai pavaizduoti, bet gilintųsi į užsakovo poreikius bei, juos išanalizavęs, būtų pasiruošęs pateikti net keletą galimų rezultatų, skirtų tikslinės grupės „nokautavimui“.