Finansai,  IT ir technologijos,  Įvairūs,  Paslaugos,  Patarimai,  Verslas

Greitųjų kreditų ėmimo pasekmės

Greitųjų kreditų ėmimas Lietuvoje vis dažniau yra akcentuojamas jaunų žmonių tarpe – tokias paskolas ima sunkiai pragyvenantys jaunuoliai, kurie tik ką pradeda savo gyvenimą. Alfacredit.lt pabrėžia, kad besiskolinančiam jaunimui pirmiausia reikėtų įvertinti galimą riziką – visada toks skolinimasis internetu duoda ir neigiamų pasekmių, ypač kai tai daroma be saiko. Norintys išvengti visų pasekmių, pirmiausia turėtų įsitikinti ar skolinimasis yra būtinas, tuo labiau, kad visada reikėtų pirmiau bandyti pasiskolinti iš tų asmenų, kurie tokio skolinimo neregistruoja viešose duomenų bazėse.

Viena iš skaudžiausių įmanomų pasekmių yra ta, kad dažnai besiskolinantis jaunimas ateityje gali negauti būsto paskolų. Kiekviena skolinimo procedūra yra įforminama, todėl ateityje kiti paskolų teikėjai mato kiek ir kada asmuo skolinosi. Jeigu po kelių metų nueisite į banką ir prašysite būsto paskolos, o kredito istorijoje matysis, kad jūs be greitųjų kreditų jau nebeišsiverčiate, faktas, kad bankuose dirbantys specialistai jums neleis skolintis. Paprasčiausiai, jūsų paskolos prašymas bus atmestas vien todėl, kad jūs sunkiai sugebate tinkamai tvarkyti savo finansus. Žinoma, būsto paskolos dažniau yra nesuteikiamos dėl per mažų pajamų, tačiau dažnas skolinimasis iš greitųjų kreditų taip pat gali būti vieną iš priežasčių kodėl negalėsite skolintis būsto įsigijimui. Tokiais atvejais yra siūloma išlaukti, nes turite žinoti, kad nuo paskutinio kredito grąžinimo praėjus 10 metų, tas įrašas dingsta. Tad jeigu jūs, tarkime iki 22 metų skolinatės iš greitųjų kreditų, tai jūsų visi įrašai kredito istorijoje bus panaikinti po dešimties metų. Būdami 22 metų jūs jau turite grąžinti visas skolas.

Taip pat pravartu žinoti, kad greitųjų kreditų ėmimas be saiko gali įklampinti į keblią situaciją, kuomet jums jau nebepavyks gyventi be skolinimosi. Viena skola, jūs dengsite kitą, kol galiausiai nebežinosite kaip suktis iš padėties. Siūloma pirmiau skolintis tada kai tikrai to reikia. Turite vengti tokių situacijų, kuomet skolindamiesi dengiate kitus turimus įsipareigojimus, ne kitaip jūs niekaip neišsisuksite iš padėties ir ratas vis suksis. Paskaitykite žiniasklaidoje esamus straipsnius, o taip pat atkreipkite dėmesį, kad ir kreditų įmonės akcentuoja, jog skolintis reikia atsakingai.

Šaltinis: Megacredit.lt