Įvairūs

Kokį pranašumą turi naujoji „Android“ versija prieš savo pirmtakus?

androidaiNeseniai išleista naujoji operacinės sistemos Google versija „Lollipop“ (lietuviškai – ledinukas) pastaruoju metu gauna daug dėmesio. Daugelis žmonių, kurie turi planšetinius kompiuterius arba išmaniuosius telefonus, jau dabar turi galimybę nemokamai atsinaujinti savo „Android“ operacinę sistemą į šią – naujausią versiją. Apžvelkime, ką kūrybingieji žmonės iš „Google“ kompanijos siūlo naujo ir kodėl vertėtų atsinaujinti savo kompiuterio ar telefono operacinę sistemą.

Kitokia vartotojo sąsaja ir pasikeitęs dizainas
Daugelis vartotojų, kurie jau spėjo išbandyti naująją „Android“ versiją, teigiamai įvertino naujai įdiegtą galimybę keisti paveiksliukų spalvų schemas ir taip sukurti savo unikalų dizainą kompiuteryje. Taip pat, daug teigiamų atsiliepimų sulaukė nauja vartotojų sąsaja – dabar vienu planšetiniu kompiuteriu ar išmaniuoju gali naudotis daugiau vartotojų, kadangi kiekvienas gali turėti savo paskyrą su atskirais nustatymais. Norėdami apsaugoti savo privačius duomenis, kurie yra telefone arba kompiuteryje, jūs galėsite aktyvuoti svečio režimą – tai reiškia, kad kitas žmogus galės naudotis jūsų įrenginiu, tačiau nematys tų duomenų, kuriuos pasiliksite savo vartotojo skyrelyje.
Labai svarbi naujovė įdiegta tiems, kas naudojasi planšetiniais kompiuteriais su SIM kortelėmis – dabar naudojantis programomis jūs visuomet galėsite pasirinkti, ar norite atsakyti į įeinantį skambutį. Ankstesnėse versijoje netikėtai įeinantis skambutis galėdavo uždaryti programą be duomenų išsaugojimo galimybės, tačiau dabar visas jūsų darbas bus saugus.

Tikslus baterijos įkrovimo laikas
Atlikus vartotojų apklausą, daugeliui itin patiko nauja funkcija, leidžianti stebėti, kiek konkrečiai laiko liko iki pilno baterijos pasikrovimo. Negana to, jūs galite matyti ir tai, kiek minučių liko iki to, kai jums reikės prijungti įkrovimo laidą. Tokie tikslūs matavimai leidžia vartotojams geriau suplanuoti laiką ir tiksliai žinoti, kada verta įjungti baterijos taupymo rėžimą.

Pažangi sinchronizacija
Jeigu turite kelis įrenginius, kuriuose naudojama naujoji „Android“ operacinės sistemos versija, tuomet galėsite dar paprasčiau nei anksčiau perkelti duomenis iš vieno įrenginio į kitą, taip pat bus labai paprasta atkurti svarbią informaciją, jeigu kuris nors iš įrenginių nebeveiks arba bus pavogtas. Negana to, Android 5 turi vieną svarbią funkciją, kuri leidžia gaminio savininkams nuotoliniu būdu užblokuoti nuodijimąsi savo įrenginiu, kas padaro telefono ar kompiuterio vogimą visiškai niekam naudos neatnešančiu dalyku.

Ar ši operacinė sistema skirta visiems?
Vienas dalykas, kurio turbūt norėtų paklausti pigesnių mobiliųjų telefonų savininkai – ar ši „Android“ sistema veiks jų telefone? Tiesa tokia, kad „Android 5 Lollipop“ veiks su daugeliu ekonominės klasės išmaniųjų telefonų, tačiau tokiame telefone turėtų būti bent jau 512 megabaitų operatyvinės atminties. Turint mažiau, didelė tikimybė, kad sistemos instaliuoti nepavyks arba programos strigs.

Visgi, nors naujasis „Android“ gaminys yra didesnis krūvis SD kortelei, visi naujausi planšetiniai kompiuteriai veiks su juo puikiai, o atlaisvinę papildomus kelis gigabaitus jūs tikrai atrasite vietos šiam atnaujinimui. Jeigu turite gana seną planšetinį kompiuterį (išleistą prieš 3-4 metus, turintį mažiau nei 512 MB atminties), tuomet rekomenduotume likti prie KitKat arba senesnės „Android“ versijos.

Tai modernus sprendimas, kuris gali pasiūlyti naujas galimybes jūsų planšetiniam kompiuteriui arba išmaniajam telefonui, tačiau nepamirškite, kad jis reikalauja daugiau vietos vidinėje įrenginio atmintyje ir po įdiegimo rekomenduojame atsinaujinti ir pavienes „Android“ programas, kurias naudojate dažniausiai.