Įvairūs

Ką reikia žinoti apie vėdinimo sistemos įrengimą namuose?

Be maisto žmogus gali gyventi apie 20 dienų, be vandens – ne ilgiau kaip 10 dienų, be miego – ne ilgiau kaip 4 dienas. Kaip ilgai galima gyventi be oro? Ne ilgiau kaip 5 minutes! Oras yra pagrindinis visos gyvybės poreikis žemėje. Nedaug kas susimąsto apie tai, kuo kvėpuojame kiekvieną dieną.

Žinoma, galime ginčytis dėl oro kokybės didmiesčiuose, bet vis dėlto būdami patalpose reguliariai vėdiname orą. Tai darome norėdami pakeisti iškvėpuotą orą šviežiu arba atsikratyti nemalonių kvapų. Tačiau ne visiems patinka dažni skersvėjai. Ką tokiu atveju galite daryti?  

Ventiliacijos tipai

Ventiliaciją galima įsirengti įvairiais būdais. Žvilgtelėkite čia: https://www.el-vent.com/lt/vedinimo-sistemos. Kiekvienas iš šių metodų turi ir privalumų, ir trūkumų. Kad galėtumėte tinkamai nustatyti, kokia vėdinimo sistema jums tinka, turite žinoti kai kurias savo namo konstrukcijos ypatybes. Nepamirškite savo poreikių. Privačių namų vėdinimo projektą paprastai apskaičiuoja ir parengia šios srities specialistai. Jei sistemos dydis, matmenys ir montavimo darbai atlikti idealiai, ji jums tarnaus ilgai.

Natūralus vėdinimas

Kad jūsų namai kvėpuotų ir vėdintųsi, jums nereikia specialios įrangos. Galite išsiversti ir su natūraliu vėdinimu, tačiau apie tai verta pagalvoti dar namo projektavimo etape. Sienose turi būti įrengti vėdinimo kanalai, kad būtų užtikrintas vėdinimas. Verta pažymėti, kad tokia schema efektyviai veikia tik tada, kai tarp vidaus ir išorės yra temperatūros ir slėgio skirtumas.

Priverstinis vėdinimas

Priverstinis vėdinimas namuose yra ypač naudingas, nes natūraliai užtikrinti gerą oro cirkuliaciją sunku. Jei natūralaus oro srauto nepakanka, namas turi būti vėdinamas specialia įranga. Priverstinis vėdinimas gali padėti išspręsti daugybę problemų: atsikratyti nemalonių kvapų, užtikrinti nuolatinį šviežio oro tiekimą ir pašalinti slogą, kuri yra nemalonios migrenos priežastis.