Karkasinio namo siltinimas
Statyba

Karkasinio namo statybos: keletas praktiškų patarimų

Nusprendėte statyti karkasinį namą? Ėmėte domėtis karkasinio namo statybos technologija ir svarbiausiais aspektais, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti statybų proceso metu? Tokiu atveju jūs taip pat turėtumėte nusiteikti, kad prieš jūsų akis laukia ilgas ir daug pastangų bei investicijų reikalaujantis procesas. Kita vertus, jei tinkamai planuosite, daugelis darbų bus įgyvendinti daug sklandžiau ir efektyviau, kartu padedant jums sutaupyti neaukojant kokybės. Todėl skubame su jumis pasidalinti keliomis naudingomis įžvalgomis, skirtomis jūsų būsimo karkasinio namo statyboms.

Išsirinkite patyrusius specialistus

Pirmoji užduotis, kurią privalu atlikti – tai išsirinkti patyrusius savo darbą kuo puikiausiai išmanančius karkasinių namų statybos specialistus bei didelę patirtį turintį architektą. Tokiu atveju galėsite būti ramūs, jog statybų procesas vyks sklandžiai ir kokybiškai, atsižvelgiant tiek į visus aukščiausius šiuolaikinius statybų standartus, tiek ir į iš anksto sudarytą planą bei jūsų keliamus reikalavimus. Norėdami neprašauti pro šalį renkantis specialistus, naudinga pasidomėti jų iki tol atliktais darbais ir pasidairyti kitų vartotojų pateikiamų atsiliepimų bei rekomendacijų.

Rinkitės kokybiškas statybines medžiagas

Statant karkasinį namą labai svarbu viso statybų proceso metu investuoti tik į kokybiškas, patvarias ir patikimas statybines medžiagas, kurios užtikrintų didesnį ilgaamžiškumą ir namo patvarumą. Nors suprantama, kad galite norėti daugiau sutaupyti, sumažinant namo statyboms reikalingą biudžetą, vis dėlto sutaupysite gerokai daugiau, jei netaupysite pirminiame etape. Tai reiškia, kad jūs investuosite į ateitį ir daug ilgiau galėsite pamiršti apie bet kokius namo renovacijos darbus.

Sutvarkykite visus reikalingus dokumentus

Nepamirškite, kad statydami karkasinį namą jūs taip pat turėsite pasirūpinti ir visais reikalingais dokumentais – pradedant projektų sudarymu ir baigiant sutarčių pasirašymu. Turite gauti visus būtinus statybos leidimus, sudaryti sklypo plano, lauko inžinerinių tinklų ir namo architektūros projektus bei kt. Visus šiuos svarbius darbus turėtumėte patikėti į profesionalų rankas.

Nuspręskite, kaip turėtų atrodyti jūsų namas

Šis etapas yra ypatingai svarbus, kadangi jame spręsis tai, kaip galiausiai atrodys jūsų pastatytas karkasinis namas. Todėl tam pasistenkite skirti kuo daugiau dėmesio, laiko ir pastangų. Labai gerai pagalvokite, kokie yra jūsų ir jūsų šeimos narių poreikiai bei keliami reikalavimai. Atsižvelkite ir į tai, koks bus apšvietimas, iš kurios pusės į namus patenka natūrali saulės šviesa, kokia bus vėdinimo sistema, kokie bus langų stiklai, šildymas, kokio ploto ir išplanavimo bus skirtingos jūsų namo erdvės ir kt. Tam, kad viskas įgautų aiškesnį pavidalą, dėl 3D vizualizacijų turėtumėte kreiptis į architektus.

Karkasinio namo šiltinimas

Labai svarbu iš anksto apgalvoti ir tai, kaip vyks jūsų naujojo karkasinio namo siltinimas. Kadangi pasirinkimų ir medžiagų yra labai daug, pradžioje jums gali kilti ne vienas klausimas. Tačiau visuomet naudinga atsižvelgti į tai, kas jau kurį laiką sulaukia didelio populiarumo ir pasižymi didžiuliais privalumais. Ir vienas iš tokių sprendimų yra karkasinio namo šiltinimas biria mineraline vata.

Biri vata padeda efektyviai apšiltinti net ir labai sunkiai prieinamas vietas bei namo konstrukcijas, tolygiai apšildydama tiek namo sienas, tiek ir stogą, perdangas ir oro tarpus. Karkasinį namą apšiltinus biria vata, namas tampa šiltas, nepraranda šilumos, pagerėja garso izoliacijos lygis, namo mikroklimatas, sumažėja šildymo sąnaudos, eliminuojama pelėsio formavimosi rizika ir kartu namas tampa saugesnis, nes biri vata pasižymi aukščiausia nedegumo klase.

Pabaigai

Be abejo, tai nėra visi patarimai, kuriais būtų verta pasinaudoti, kai yra kalbama apie karkasinio namo statybas. Visuomet yra daugybė papildomų detalių, į kurias būtina atsižvelgti, tačiau jei jūs pasinaudosite šiais patarimais ir kartu skirsite laiko pasigilinti į visą karkasinio namo statybų procesą, jums bus daug lengviau sulaukti norimo rezultato.