šviestuvai
Namams,  Patarimai,  Statyba

Apšvietimas miegamajame. Taisyklės, kurios supaprastins paieškas

Miegamojo patalpa yra viena intymiausiu visuose namuose. Natūralu, kad norisi, jog ji būtų ne tik funkcionali, tačiau ir estetiškai patraukli. Erdvės kūrimui labai svarbu komponuoti šviestuvus, kurie ne tik koreguoja bendrą vaizdą, tačiau ir padeda sukurti akcentines zonas.

Pakabinami šviestuvai

Patogu, kad šiuo metu galimi šviestuvai internetu. Tai padeda kur kas greičiau rasti tokius, kurie Jums labiausiai tinka. Filtravimo galimybė suteikia šansą peržiūrėti tuos pasiūlymus, kurie atitinka Jūsų poreikius.

Daugeliui atrodo, kad pakabinami šviestuvai turi būti tik kambario centre. Tai nėra visiškai tiesa. Skoningai atrodo komponuoti ir virš naktinio staliuko, taip pat tam tikrų poilsio zonų, pavyzdžiui, virš fotelio, kur galima ramiai paskaityti knygą. Jeigu lubos yra labai aukštos, žinoma, verta rinktis masyvesnius, kurie traukia akis, suteikia patalpai daugiau unikalumo ir interjerui daugiau „spalvų“.

Renkantis pakabinamą šviestuvą – reikia įvertinti kelias smulkmenas.

  1. Jeigu pakabinamas šviestuvas bus komponuojamas virš naktiniu staliuko arba kitos erdvės, kuri netoli baldo, tokiu atveju svarbu palikti užtektinai vietos. Geriausia iki pusės metro.
  2. Dažniausiai pakabinamų šviestuvų šviesos šaltinis krenta žemyn. Dėl to tai nėra patogus pasirinkimas, kai kuriama, pavyzdžiui, skaitymo zona. Tuomet geriau pasiteisina pakreipiami.
  3. Nepamirškite, kad dažniausiai miegamojo erdvėje norisi daugiau intymumo. Dėl to neverta rinktis tokių šviestuvų, kurie yra skaidraus stiklo. Šviesa gali būti per intensyvi. Žinoma, alternatyva yra lemputės, kurių šviesios diodai nėra labai ryškūs.
virtuvės apšvietimas

Staliniai šviestuvai

Skaitymui geriausia yra rinktis stalinius šviestuvus. Tokius, kurie turi pakreipimo į Jums reikalingą erdvę, funkciją. Tiesa, staliniai šviestuvai miegamojo erdvėje kinta nuo tų, kurie yra tinkami darbo kambariui. Miegamojo erdvei dažniausiai pasirenkami dekoratyvesni, kurie formuoja erdvę, net tampa pačiais svarbiausiais akcentais, kurie kuria nuotaiką.

Kai tiksliai žinote, kokią funkciją turi atlikti šviestuvas, jo pasirinkimas dažniausiai tampa kur kas greitesnis ir paprastesnis.

  1. Skaitymui lovoje reikia tokios lempos, kurios sklaidos šaltinis padeda Jums gerai matyti, pavyzdžiui, tekstą knygoje arba telefone. Gera, kai tokie šviestuvai turi ilgus „kotus“, kurie gali būti koreguojami pagal poreikius.
  2. Šiuo metu galima įsigyti šviestuvus, kurie yra išimami ir komponuojami greta daiktų, kurie tuo metu reikalingi. Pavyzdžiui, virš knygos ją susegant. Jie dažniausiai yra labai lengvi, taip pat, veikia baterijų pagalba. Dažniausiai tokius šviestuvus daugelis laiko spintelėje greta lovos ir išsiima, kai jo reikia.
  3. Šviestuvas turi būti tokio dydžio, kad jis tinkamai apšviestų erdves, tačiau nevargintų akių. Geriausia komponuoti virš lovos. Net ir tokiu atveju, kai jis yra pastatomas. Tokiu atveju reikia lempos su ilgesniu koteliu.

Žinoma, svarbi ir stilistinė gama. Šviestuvai dažai pasirenkami kaip svarbus stiliaus akcentas. Jis gali tarsi susilieti su aplinka arba gali būti labiausiai akis traukiantis akcentas, kuris dekoruoja erdvę.

šviestuvai svetainėje

Sieniniai šviestuvai

Nors mūsų straipsnyje gali atrodyti, kad sieniniai ir staliniai yra lygiagretūs, tačiau tai nėra visiškai tiesa. Taip, sieniniai lygiai taip pat gali būti skirti erdvės kūrimui. Pavyzdžiui, kai reikia zonos skaitymui. Tačiau lygiai taip pat jie gali tik atlikti dekoratyvinę funkciją. Tuomet daugiau dėmesio reikia skirti pačiam šviestuvo dizainui, o ne taip – kaip jis apšviečia erdves.

Komponuoti tikrai nebūtina greta vietų, kuriose leidžiate laiką. Net ir ne greta lovos, ne šalia fotelio šviestuvas gali atlikti jam svarbią funkciją. Šiuo atveju tai gali būti dekoratyvumo kūrimo priemonė.

  1. Didelės sklaidos šviestuvas gali padėti vizualiai padidinti erdvę.
  2. Taip pat reikia nepamiršti, kad tinkamoje vietoje būtų formuojama įjungimo mygtukai.
  3. Sieninis šviestuvas su medžiaginiu gaubtu yra puiki priemonė padedanti šviesą tolygiai, tačiau neįkyriai paskirstyti po erdvę.

Visgi, kad ir kokios yra taisyklė – svarbiausia yra rinktis tokius šviestuvus, kurie Jums atrodo gražūs ir vizualiai gera juos kasdien matyti savo miegamojo patalpoje.