vezimeliai
Namams,  Pirkiniai

Į ką atkreipti dėmesį renkantis vaikišką vežimėlį?

Pasirinkimo laisvė ir pasiūlos platumas yra tikrai geras dalykas, kol tai netampa galvos skausmu bandant nuspręsti kuri prekė yra geriausia. Ypač tai pasakytina apie prekes vaikams, kurios yra neatsiejama mažojo šeimos nario vystymosi dalis ir kuomet vaikas neturi sprendžiamojo balso ko jam reikia – tai nuspręsti turi tėveliai. Tad šiandien pakalbėsime apie tai, kaip nepasiklysti pasiūloje ir išsirinkti vaikišką vežimėlį savo mažyliui.

Renkantis vežimėlį reikia atsižvelgti į funkcijas kurios suteikia komfortą vaikui, tačiau nepamiršti ir savęs bei aplinkos veiksnių. Pavyzdžiui, labai svarbus vežimėlio dydis ir svoris. Jei namuose yra siauras liftas, įsitikinkite, jog vežimėlis ir jūs tilpsite į liftą. Jei nėra lifto ir vežimėlį tenka nešti į trečią ar net penktą aukštą, įvertinkite, ar jis jums nebus per sunkus. Labai svarbu atkreipti dėmesį į ratus, nes jie „atsakingi“ už tai ar su malonumu važinėsitės su vaiku lauke ar tai jums bus kančia. Gyvenant mieste, ir važinėjant daugiausia asfaltuotais keliais, jums labiau tiks manevringas vežimėlis su mažesnio diametro ratais. Tuo tarpu didesnis diametras pasižymi pravažiuojamumu, tad neužstrigsite baloje.

Ne visi vežimėliai yra vienodi, tad renkantis reikia žinoti ko konkrečiai tikitės ir kam naudosite vežimėlį. Pagrindiniai vežimėlių tipai:

  • Vežimėlis- lopšys – tai lovytė ant ratų, kurioje galite vežioti miegantį vaiką. Paprastai tokie vežimėliai sunkesni ir mažiau patogūs, tačiau mamyčių tai neatbaido.
  • Sulankstomas vežimėlis – nors atrodo kaip žaisliukas, tačiau tai patogus vežimėlis važinėjančioms viešuoju transportu, kadangi jį galima sulankstyti viena ranka.
  • Sportuojančių tėvų vaikams – sportiniai vezimeliai. Tai lengvo rėmo, trijų ratų vežimėlis itin patogus mėgstantiems pabėgioti ar užsiimti kitu sportu lauke.
  • Vežimėliai – visureigiai – pasižymi dideliais ratai garantuojančiais didelį pravažumą. Dideli, stiprūs ratai garantuoja lengvą pasivaikščiojimą tiek žvyrkeliais, tiek gamtoje, be to toks vežimėlis itin solidžiai atrodo.

Perkant taip pat atkreipkite į medžiagas iš kurių pagamintas vežimėlis. Jis neturėtų skleisti stipraus gumos ar chemijos kvapo, pasakymas „išsivėdins“ čia netinka – kad ir kiek vėdintumėte, jūsų vaikas turės kvėpuoti tuo nemaloniu kvapu.