žoliapjovės
IT ir technologijos,  Namams

Išmaniosios žoliapjovės: ekonomiškos, tylios ir draugiškos gamtai

žoliapjovės Vasara nuosavų namų, sodybų ar kolektyvinių sodų šeimininkams dažnai asocijuojasi ne tik su nauju derliumi, bet ir dailia, žalia pievele. Kiekvienas veją turintis ir prižiūrintis šeimininkas turi savo nuomonę apie žolės pjovimą. Vieni pirmenybę teikia elektrinėms žoliapjovėms, kiti – benzininėms. Tačiau kol verda diskusijos, pasaulio gamintojai telkia dėmesį į prieš dvi dešimtis atsiradusias ir taip stipriai ištobulėjusias žoliapjoves – robotus, kurie ateityje neabejotinai mes rimtą iššūkį dabartinėms žoliapjovėms.

Ateities robotai – žoliapjovės turi išties nemažai privalumų:

Visiškai automatizuotos. Ateities žoliapjovė pjauną žolę tol, kol jų akumuliatoriui pakanka energijos, kai atsargos išsenka žoliapjovė pati susiranda energijos šaltinį ir pasikrauna. Be to, tokias žoliapjoves bus galima užprogramuoti, kad jos automatiškai pradėtų pjauti žolę, kai tik ši per daug ūgteli. Beje, ateities žoliapjovės pagelbės, jei esate alergiškas ir žolės pjovimas jums sukelia diskomfortą, kadangi patiems nereikės dalyvauti žolės pjovime, viskas bus padaryta už jus. Šiandien tokios gamintojų ambicijos atrodo šiek tiek utopiškos, tačiau Japonijoje jau pasirodė pirmieji parodomieji išmanieji robotai – žoliapjovės, kurie kuo puikiausiai atlieka savo funkcijas.

Ekologiškos ir ekonomiškos. Dirbdamos benzininės žoliapjovės į aplinką išmeta kenksmingąjį CO2, kuris ardo Žemės ozono sluoksnį, tačiau išmaniosios žoliapjovės į aplinką neišskiria jokių kenksmingų medžiagų, o jų įkrovimui pakanka vos 0,035 kWh. Tiek išeikvodamos elektros energijos  žoliapjovės – robotai gali be pertraukos dirbti 1.5 val.

Saugios. Šios žoliapjovės yra sukurtos taip, kad jas pakėlus, jų peiliukai automatiškai nustoja veikti, tai reiškia, kad jūs ir jūsų smalsios atžalos yra visiškai saugios.

Puoselėja veją. Robotai – žoliapjovės nupjauna vos 1-2 mm žolės, todėl pjauti veją jiems tenka pakankamai dažnai, bet tai nėra blogai. Dažnas vejos pjovimas skatina žolės augimą, o tuo pačiu stiprina ir vejos šaknų sistemą. Vos kelis milimetrus nupjauta žolė, krisdama ant žemės, ne tik ją patręšia, bet ir negadina vejos estetinės išvaizdos.

Tylus veikimas. Gamintojai teigia, kad žoliapjovės – robotai galės darbą atlikti net ir naktį, kadangi jų garsas siekia vos  63 dB, o tai yra maždaug tiek pat, kiek garso skleidžia vyriška  barzdaskutė.

Taigi, išmaniosios žoliapjovės tikrai turėtų palengvinti sodininko ar nuosavo namo šeimininko kasdienybę. Tad belieka tik laukti, kada šie naujieji pagalbininkai pasirodys rinkoje.