Maistas

Kaip išsirinkti indaplovę?

indaploveIndaplovių pasiūla atitinka net ir išrankiausio pirkėjo poreikius. Tiesa, siekdami priimti tinkamą sprendimą, turite objektyviai įvertinti savo finansines galimybes ir poreikius, pvz., jei gyvenate vienas ir jums reikia kas vakarą išplauti kelias lėkštes, greičiausiai, indaplovės pirkimas nėra ekonomiškai naudingas sprendimas. Nepamirškite, kad pradinė gaminio kaina nėra maža, be to, privalėsite skirti tam tikrą sumą indaplovės priežiūrai ir remonto darbams. Tiesa, įmonės, kurių pagrindinė interesų sritis – buitinės technikos remontas, gali užtikrinti tinkamą prietaiso eksploataciją už itin patrauklią kainą.

Dydis
Nusprendę įsigyti indaplovę, visų pirma privalote jai rasti tinkamą vietą – įvertinkite virtuvės dydį ir daiktų išdėstymą joje. Nepamirškite, kad prietaisas turi būti ne tik lengvai pastatomas, bet ir lengvai išimamas, t. y. jei prietaisais suges, buitinės technikos remontas neturėtų sudaryti papildomų rūpesčių ar skatinti perstatyti namus iš naujo. Standartiškai indaplovės plotis siekia 45–60 cm, aukštis – 82–85 cm. Specialistai rekomenduoja rinktis gaminį, kurio aukštis sutaptų su kitais virtuvės baldais – tokiu atveju galėsite naudoti vientisą buitinės technikos stalviršį. Tiesa, jei visus jūsų lūkesčius atitinkanti indaplovė yra kiek žemesnė, atsiradusį tarpą galima panaikinti specialiomis plokštėmis.

Talpa
Indaplovių talpą įprasta matuoti plaunamų indų komplektais. Paprastai vieną komplektą sudaro didelė lėkštė, sriubos dubuo, maža (desertinė) lėkštutė, stiklinė, puodelis su lėkštute, šakute, peilis, šaukštas, arbatinis ir desertinis šaukštelis. Populiariausiose indaplovių modeliuose telpa apie 6 komplektus, tačiau plačiausios indaplovės gali sutalpinti ir 14 minėtųjų komplektų.

Vandens suvartojimas
Vandens suvartojimo rodiklis yra nurodomas šalia prietaiso. Taupantiems rekomenduojama rinktis ekonomiškiausius modelius, kurie tai pačiai talpai suvartoja dvigubai mažiau vandens. Tiesa, šio tipo indaplovės yra gerokai brangesnės. Vertinant pusiau ekonomiškus gaminius, reikėtų gerai apsvarstyti visas galimybes, ypač jei plaunate mažiau indų – ekonomiškas prietaisas kainuoja brangiau, tačiau tai pačiai talpai sunaudojamas vandens kiekis skiriasi vos 10 procentų. Beje, reikėtų žinoti, kaip minėtoji technologija veikia – paskutiniam indų skalavimui naudotas vanduo yra ne išpumpuojamas, o paliekamas prietaiso viduje (specialioje talpoje) ir panaudojamas kito plovimo pirmajam ciklui. Nors minėtoji technologija leidžia sutaupyti, tačiau ji nėra rekomenduojama žmonėms, indus plaunantiems šiek tiek rečiau – šis vanduo nėra švarus, todėl ilgiau palaikytas atskiroje talpoje gali pradėti skleisti nemalonius kvapus.

Plovimo programos
Indaplovės skiriasi savo plovimo programų skaičiumi, t. y. pirkėjas gali rinktis indaplovę, įvertinęs jos sunaudojamą vandens kiekį, temperatūros laipsnį, plovimą laiką, vandens kietumą ir t. t. Siekdami įsigyti visus jūsų lūkesčius atitinkantį gaminį, objektyviai įvertinkite savo poreikius, pvz., galbūt neturite stiklinių indų, o gal vanduo jūsų namuose nėra kietas?

Priežiūra
Siekdami pasirūpinti tinkama prietaiso eksploatacija, pašalinkite nuo indų kiek įmanoma daugiau maisto likučių – stambiosios maisto apnašos pradeda kauptis indaplovės filtruose. Beje, minėtuosius filtrus būtina reguliariai valyti. Jei indaplovė naudojama intensyviai, prietaiso valymu reikėtų užsiimti bent kartą per pusmetį. Nepamirškite naudoti specialių priemonių, skirtų tinkamai indaplovių priežiūrai – taip užtikrinsite tinkamą prietaiso darbą ir galėsite džiaugtis išskirtinai švariais bei blizgančiais indais.