terasa
Namams

Kaip pasirinkti terasą?

Pastačius namą ir įsirengus vidų ateina naujas etapas – sutvarkyti gerbūvį, užsodinti veją, sudėti trinkeles ir įsirengti terasą, vaikų žaidimo aikštelę ar baseiną. Dalį šių darbų taupumo sumetimais atliekame patys, kitus patikime meistrams. Terasos įrengimas nėra sudėtingas darbas bet reikia žinoti keletą dalykų tam kad nepadaryti klaidų ir neturėti problemų ateityje. Apie terasos statyba kalbame su didelę patirtį šioje srityje turinčiu meistru Arnoldu.

Kokias medžiagas rinktis?

Terasa ir pavėsinė yra tokie statiniai kurie turi tarnauti ne vieną dešimtmetį. Taip bus jei pasirinksime tinkamas medžiagas. Ką reiškia tinkamos? Tinkamos medžiagos yra tos kurios yra atsparios drėgmei, tai gali būti plastiko kompozitas arba termiškai impregnuota mediena. Paprasta šviežio pjovimo spygliuočių mediena nelaikoma labai patikima nes pavyzdžiui terasos lentos, pavėsinės kojos ima pelyti jau 2-3 metais po terasos pastatymo. Jeigu visgi norite natūralios medienos terasos lentų tuomet rinkitės pirmos klasės medienos rūšį. Žinoma, medinis terasos stogas ar grindys nesupus per kelis metus tačiau terasos atraminius stulpus turėsite keisti kas keletą metų. Kaip to išvengti? Iš dalies, pakėlus atramas aukščiau nuo paviršiaus jas apsaugosime nuo drėgmės ir sniego. Be to, šias vietas kurios gaus didžiausią drėgmės kiekį reikia labai gerai impregnuoti, neužtenka tik nudažyti dažai. Dar viena klaida kuri dažnai pasitaiko įrengiant terasą, per arti arba ant pačios terasos grindų nutekina lietaus kanalizacijos vandenį. Jį reikėtų nukreipti kuo toliau nuo terasos, geriau padaryti požeminę kanalizaciją. Jeigu patikite terasos įrengimo darbus meistras, patikrinkite ar tarp terasos grindų lentų jie palieka 0.5-1 centimetro tarpus kad per juos galėtų nutekėti vanduo ir terasos pagrindas ventiliuotųsi visai metų laikais.

Priežiūra

Kaip ir bet kuriam kitam statiniui jūsų sklype, terasai taip pat reikalinga nuolatinė priežiūra. Jeigu pasirinksite natūralios medienos terasą tai turėkite omenyje kad jums teks bent kas 2 metus iš naujo impregnuoti medieną tam kad išlaikyti jos spalvą ir ilgaamžiškumą. Racionalesnis sprendimas yra medžio ir plastiko kompozito lentų terasos nes jų priežiūra yra paprastesnė. Šiam darbui teks įsigyti aukšto slėgio plovimo įrenginį. Susikaupusius nešvarumus, pelėsius, kerpes ir bet kokias kitas apnašas lengvai pašalinsite aukšto slėgio srove panaudoję rotacinį purškimo antgalį.