sporto papildai
Sveikata

Kas yra išankstinė treniruotė?

Išankstinė treniruotė – tai būdas padidinti savo energiją ir optimizuoti našumą treniruotės metu. Paprastai jis yra miltelių pavidalo priedas, kurį sumaišote su vandeniu.

Paprastai juose yra sudedamųjų dalių derinių, todėl jie yra paprasta alternatyva kelių skirtingų papildų vartojimui prieš pradedant lankytis sporto salėje. Yra keletas skirtingų šio energijos didinimo papildo formulių, todėl atlikite mūsų testą, kad išsiaiškintumėte, kuris jums tinka.

Sporto papildai prieš treniruotę apima kelių sudedamųjų dalių mitybos formules, kurios yra skirtos energijai ir sportiniams rezultatams padidinti. Jie taip pat žinomi kaip „prieštreniruotės“. Paprastai jie yra miltelių pavidalo sudedamoji dalis, sumaišyta su vandeniu, be to, galite gerti prieš treniruotę.

Vitaminai bei papildai randami šiame komplekse

Kofeinas yra vienas iš labiausiai paplitusių ingredientų, randamų kokteiliuose prieš treniruotę, kuris, kaip įrodyta, suteikia naudos, pavyzdžiui, pagerina raumenų jėgą ir ištvermę, nepadidindamas veiklos sunkumo (jaučiamo krūvio).3,4 In Kitaip tariant, jūs galite pasiekti daugiau treniruotėse, nejausdami, kad verčiate save stipriau.

Vitaminas B

Kita įprastų ingredientų kategorija prieš treniruotę yra B grupės vitaminai, tokie kaip niacinas ir vitaminas B12. Šie vitaminai vaidina pagrindinį vaidmenį medžiagų apykaitos ir energijos procese. Juose taip pat gali būti kreatino – įprastos ergogeninės (statybinės) pagalbinės medžiagos, kuri padidina našumą atliekant trumpalaikius, didelio intensyvumo pratimus, taip pat padeda pasiekti lieknėjimo, kai vartojama nuolat.

Beta alaninas ir L-citrulinas

Kai kuriose formulėse prieš treniruotę taip pat gali būti beta alanino ir L-citrulino, kurie, kaip įrodyta, pagerina energiją atliekant su ištverme susijusius pratimus. Visus šiuos pagrindinius ingredientus rasite

„The Pre-Workout“, kurie bus naudingi ir trumpam

Jis veikia plečiant (išplečiant) jūsų kraujagysles, o tai padidina kraujo tekėjimą į raumenis.3 Kofeinas taip pat gali padėti pagerinti smegenų galią (pažinimą) per trumpą laiką, todėl lengviau sutelkti dėmesį į raumenis, kuriuos dirbate.

  • Vazodilatatoriai
  • L-glutaminas
  • Kreatinas
  • Angliavandeniai
  • BCAA

Nors kiekvienas prekės ženklas pasirenka savo sudedamąsias dalis, kokteiliai prieš treniruotę dažnai susideda iš kofeino, vitaminų, kreatino ir kitų įvairių ingredientų, kad padidintų energiją ir stiprumą.

Nauda yra tai, kad padidės našumas atliekant anaerobinius pratimus (pvz., svarmenų kilnojimą) arba ištvermės pratimus (pvz., kardio), suteikiant energijos ir atitolinant nuovargį.2 Nors skirtingų kokteilių sudedamosios dalys gali skirtis, jais visais siekiama maksimaliai padidinti jūsų treniruotės rezultatus. sportuoti.

Prieš treniruotę suteikiama įvairių maistinių medžiagų, kurios pagerins jūsų pratimų efektyvumą

Tai gali būti dėl ingredientų, tokių kaip kofeinas, kurie gali pagerinti jūsų nuovargį treniruotės metu. Kiti ingredientai, tokie kaip beta alaninas ir vitaminai, taip pat gali būti pridedami siekiant pagerinti jūsų našumą, padedant treniruotės metu jaustis energingiems ir gerai pailsėjusiems.
Dėl šios priežasties prieš treniruotę paprastai atliekama treniruotė, kad padidėtų jūsų našumas ir suteiktų energijos.

Papildų minusai

Galimas šalutinis poveikis priklauso nuo jūsų konkretaus papildo sudedamųjų dalių. Paprastai kofeinas ir kiti energiją didinantys junginiai gali laikinai padidinti jūsų širdies susitraukimų dažnį ir kraujospūdį, tačiau nėra plačiai paplitusio neigiamo poveikio įrodymų.

Per daug kofeino gali sukelti šalutinį poveikį, pvz., pykinimą, širdies plakimą ir galvos skausmą tiems, kurie yra jautrūs kofeinui, todėl atkreipkite dėmesį į prieš treniruotę skirtą laiką, jei taip pat neseniai vartojote kavą ir arbatą.5 Visada gera mintis prieš pradedant naują veiklą aptarti papildų vartojimą su savo šeimos gydytoju, kad jis galėtų tinkamai patarti ir stebėti jų poveikį jums.

Jei purtote vakare, beveik tuo metu, kai einate miegoti, tai gali sutrikdyti jūsų miego kokybę, o tai gali turėti įtakos jūsų atsigavimui. Norint sustiprinti vakarines treniruotes, treniruotė be kofeino yra daug geresnis pasirinkimas bet kokiems naktiniams pelėdoms.

Informacijos šaltinis: humanperformance.lt