Turbūt pastebėjote, kad įprastai tuomet, kai jaučiamės kuo puikiausiai, esame žvalūs ir tvirti, negalvojame apie tai, koks patikimas gydytojas galėtų rūpintis mūsų sveikata, kaip reguliariai turėtume lankytis pas vienokių ar kitokių sričių gydytojus, kuri gydymo paslauga vienu ar kitu atveju būtų tinkamiausia ir kur reikėtų kreiptis, jei netikėtinai pasijustume prastai. Ir tiesą sakant, toks žmonių požiūris yra suprantamas – nors ir labai neteisingas. Jei mes jaučiamės sveiki, tikrai nenorime galvoti apie tai, kas būtų, jeigu būtų. Taip pat nenorime galvoti apie įvairius sveikatos negalavimus ir ligas. Nenorime svarstyti ir apie profilaktinius vizitus pas savo gydytoją. Tokiais atvejais dažniausiai manoma, kad gydytojai tiesiogiai siejasi su ligomis ir jų gydymu. Tačiau kuo daugiau žmonių pakeistų tokį požiūrį, tuo daugiau sveikatos problemų būtų galima išvengti. Tai reiškia, kad profilaktinės priežiūros ir papildomo rūpinimosi savo sveikata dėka, galima pasiekti kur kas geresnių rezultatų. Ir tai tikrai nėra tik svarstymai – tai yra akivaizdūs faktai.
Jau seniai nustatyta, kad vartotojai, kurie savo gydytojus aplanko reguliariai, gyvena kur kas sveikesnį ir produktyvesnį gyvenimą. Kita vertus, visa tai taip pat tiesiogiai susiję ir su vartotojų kasdien priimamais sprendimais. Todėl nereikėtų suprasti klaidingai – gydytojai už jus nepasirūpins jūsų sveikos gyvensenos propagavimu. Jie gali įvertinti jūsų dabartinę būklę, atlikti tyrimus, suteikti daug naudingų patarimų ir rekomenduoti tai, ką galima, o ko nereikėtų daryti, tačiau praktinis visų tolimesnių veiksmų įgyvendinimas priklauso ne kam kitam, o būtent jums. Kuo anksčiau tai suprasite, tuo lengviau ir sveikiau galėsite gyventi.
Be to, nereikia pamiršti, kad vartotojai, kurie ilgą laiką nesilanko pas savo gydytojus ir pas juos išsiruošia tik tuomet, kai ima jaustis prastai, galiausiai kaltina save dėl aplaidumo ir pernelyg menko rūpinimosi savo sveikata. Jie ima graužtis dėl to, kad laiku neapsilankė pas gydytoją, kad neskyrė pakankamai dėmesio savo sveikatai ir kt. Todėl norint tokios graužaties ir minėto pobūdžio problemų išvengti, savo neteisingus įpročius reikėtų pakeisti jau dabar.