padelio teniso kortai
Laisvalaikis

Kas yra padelis? Taisyklės, kortų matmenys

Šis palyginti naujas teniso variantas netrukus užvaldys pasaulį. Tai tarsi skvošo ir teniso bei rakečių sporto mišinys. Bet kas yra padelio tenisas?

Jei kada nors buvote Ispanijoje ir sportavote, tikriausiai girdėjote apie padelio tenisą bei padelio teniso kortus. Tai iš tikrųjų yra viena iš greičiausiai augančių sporto šakų pasaulyje, o Ispanijoje ji yra didžiulė!

Kas yra padelis?

Apskaičiuota, kad Padelį žaidžia nuo šešių iki 10 milijonų ispanų, palyginti su maždaug 200 000, kurie aktyviai žaidžia tenisą.

Padelio tenisas kasmet auga. Turbūt matėte kilimo ir tūpimo takus. Jo dydis yra trečdalis teniso korto, o sienos stiklinės.

Kamuolys gali atšokti į bet kurią sieną, bet tik vieną kartą atsitrenkti į žemę prieš grąžinant. Tai atrodo kaip tenisas.

Het irklentė yra trumpa, be sriegio, bet su skylutėmis paviršiuje. Naudojate mažo suspaudimo teniso kamuoliuką ir visada tarnaujate slapta.

Padel yra sportas, kuriame veiksmas derinamas su linksmumu ir socialiniu bendravimu. Tai puikus sportas įvairaus amžiaus ir gebėjimų žaidėjams, nes jį lengva ir greitai išmokti.

Dauguma žaidėjų išmoksta pagrindų per pirmąjį žaidimo pusvalandį, kad galėtų greitai mėgautis žaidimu.

Padelyje ne taip dominuoja jėga, technika ir paslaugumas, kaip tenisas, todėl yra idealus žaidimas vyrams, moterims ir jaunimui rungtyniauti kartu.

Žaidimo meistriškumas yra svarbus įgūdis, nes taškai uždirbami per strategiją, o ne gryną jėgą ir jėgą.

Ar bandėte padelio tenisą?

Išpažintis: pati niekada nesu bandžiusi padelio teniso. Žinoma, kad taip, bet tenisas mano širdyje užima ypatingą vietą ir bus prioritetas.

Tačiau daugeliui mano teniso draugų tai patinka. Ypač kai kurie iš tų vaikinų, kurie buvo tikrai geri tenisininkai, bet niekada nepateko į profesionalų turą. Tai unikali galimybė tobulėti naujoje sporto šakoje.

Tai tikrai atrodo labai smagu, ypač todėl, kad dauguma taškų gaunama iš taktikos ir protingo žaidimo, o ne dėl jėgos.

Man taip pat patinka idėja neįtempti raketės. Raketės tempimas gali būti smagi terapija, tačiau 3–5 rakečių surišimas iš eilės gali būti gana varginantis ir nuobodus.

Kadangi dažniausiai naudojate pjūvius ir irklas, maniau, kad alkūnės traumų bus mažiau, tačiau, remiantis mano tyrimais, tai iš tikrųjų gana įprasta.

Kokie yra padelio teniso kortų matmenys?

Aikštelės dydis yra trečdalis teniso korto.

Padelio aikštelė yra 20 metrų ilgio ir 10 metrų pločio su stiklinėmis galinėmis sienomis 3 metrų aukštyje ir stiklinėmis šoninėmis sienomis, kurios baigiasi 4 metrais.

Sienos gali būti pagamintos iš stiklo ar kitos kietos medžiagos, netgi tokios medžiagos kaip betonas, jei taip būtų lengviau statyti lauką.
Likusi lauko dalis iki 4 metrų aukščio padengta metaliniu tinkleliu.

Žaidimo lauko centre yra tinklelis, kuris padalija lauką į dvi dalis. Maksimalus aukštis viduryje yra 88 cm, didėja iki 92 cm iš abiejų pusių.

Tada šie kvadratai per vidurį padalijami linija su antrąja linija, kertančia ją tris metrus nuo galinės sienos. Tai žymi aptarnavimo zoną.

Padelio teniso taisyklės

Padel yra teniso ir skvošo mišinys. Paprastai žaidžiama poromis uždaroje aikštelėje, apsuptoje stiklinėmis sienomis ir metaliniu tinkleliu.

Kamuolys gali atšokti į bet kurią sieną, bet tik vieną kartą gali atsitrenkti į žemę prieš atmušdamas. Taškai gali būti skiriami, jei kamuolys du kartus atšoka nuo varžovo aikštės.
Žaidimas yra greitas ir lengvas, todėl jį žaisti smagu ir įdomu.

Naudojant trumpą be stygų raketę perforuotu elastingu paviršiumi ir žemo suspaudimo teniso kamuoliuką, padavimas patiekiamas iš vidaus.

Šūviai atliekami prieš arba po kamuoliuko atšokimo nuo aplinkinių stiklinių sienelių, todėl sportui suteikiama išskirtinumo, palyginti su įprastu tenisu.

Kaip padelyje veikia taškų skaičiavimas?

Rezultatai ir taisyklės labai panašūs į tenisą, o pagrindinis skirtumas yra tas, kad padelis patiekiamas slapta, o kamuoliukais galima žaisti nuo stiklinių sienelių taip pat, kaip ir skvoše.

Taisyklės leidžia naudoti užpakalines ir šonines sienas, todėl raliai trunka ilgiau nei įprastose teniso rungtynėse.

Taškai uždirbami pagal strategiją, o ne pagal jėgą ir jėgą, o tašką gausite, kai kamuolys du kartus atšoka nuo varžovo pusės.

Padelis prieš tenisą

Jei norite žaisti padelio tenisą, esu tikras, kad šalia jūsų yra aikštelė. Netrukus pamatysite daugiau padelio teniso kortų nei teniso kortų.

Šiek tiek plyšta širdis dėl teniso, bet, žinoma, gerai, kad žmonės sportuoja visaip.

Pažvelkime į kai kuriuos padelio ir teniso pranašumus ir trūkumus:

  • Daug lengviau išmokti nei teniso
  • Jums nereikia jaudintis dėl smūgių, sunkių malonių
  • Kadangi visada yra keturi žaidėjai, tai sukuria socialinį elementą
  • Juostelė mažesnė, todėl mažesnėje erdvėje galite tilpti daugiau juostelių.
  • Tenisas, be abejonės, yra įvairesnis, nes galima kovoti su priešininkais, žaisti figūrų ir kauliukų žaidimą ar kažką tarp jų.
  • Norint žaisti tenisą reikia tik dviejų žaidėjų, bet galima žaisti ir dvejetus, tad pasirinkimų daugiau.
  • Tenisas kaip sporto šaka turi turtingą istoriją.

Padelis neabejotinai populiarus Ispanijoje ir žaidžia daug daugiau nei tenisą. Tai taip pat daug lengviau nei tenisas ir tikrai yra visų amžiaus grupių ir dydžių sportas.

Padelis netrunka mokytis, o kaip tenisininkas tai išmoksi labai greitai.

Šaltinis: oksportas.com