Natūralūs aliejai
Grožis

Keli populiariausių natūralių aliejų pavyzdžiai

Jei vis dažniau pagalvojate apie natūralias kosmetikos priemones ir saugius grožio puoselėjimo būdus, natūralūs aliejai turėtų tapti jūsų kasdienės rutinos dalimi. Kadangi iš įvairių augalų, vaisių ir riešutų išgaunami aliejai yra organiški, jie mūsų kūno ir veido odai gali suteikti kur kas daugiau naudingųjų medžiagų, kurias ilgainiui prarandame dėl natūralaus senėjimo ir kenksmingų aplinkos veiksnių. Šiame straipsnyje pateiksime jums šiek tiek informacijos apie kelis žinomiausius ir plačiausiai naudojamus aliejus.

Avokadų aliejus

Avokadų aliejus yra turtingas vitaminais A, D ir E. Jo sudėtyje taip pat yra daug skirtingų sočiųjų rūgščių, pvz., linolo, stearino ir palmitino rūgšties. Šiame aliejuje yra labai daug sterolių – juos galite įsivaizduoti kaip augalų steroidus. Steroliai taipogi padeda pašalinti dėl natūralaus senėjimo atsirandančias odos dėmeles ir efektyviai gydo jūsų kūno odą, pažeistą ultravioletinių saulės spindulių. Be to, avokadų aliejus padidina vidiniuose odos sluoksniuose esančio kolageno kiekį, kuris leidžia išsaugoti tvirtą ir elastingą odą. Be abejo, negalima pamiršti, kad šis aliejus taip pat veikia kaip efektyvus drėkiklis ir geba atstatyti bei atnaujinti odos ląsteles. Labai dažnai avokadų aliejų naudoja sausai arba brandžiai odai.

Vynuogių kauliukų aliejus

Šis aliejus labai plačiai naudojamas odos priežiūrai. Jis labai skystas, todėl lengvai įsiskverbia į odą. Tai puikiai pasitarnauja žmonėms, kurių oda yra riebi. Vynuogių kauliukų aliejuje yra daug linolo rūgšties (kaip jau žinote, tai labai svarbios sočiosios rūgštys), kuri padeda išsaugoti sveikas ląstelių membranas ir odos paviršių. Jis taip pat pasižymi ir sutraukiamosiomis savybėmis, todėl yra efektyvus kūno toneris. Vynuogių kauliukų aliejuje yra ir galingų antioksidantų, padedančių greičiau gydyti įvairius odos pažeidimus ir žaizdeles. Neretai šį aliejų naudoja žmonės, kurie kenčia nuo aknės. Be to, kai kurie kosmetikos gamintojai, kurdami kūnui skirtus produktus, vynuogių kauliukų aliejų naudoja kaip trumpalaikį natūralų konservantą, o kiti jį įtraukia į drėkinamųjų kremų ir panašių kosmetikos priemonių sudėtį.

Lazdyno riešutų aliejus

Tai natūralus aliejus, kuris pagerina odos tonusą ir ją sustiprina. Jame yra daug linolo rūgšties. Lazdyno riešutų aliejus labai švelnus ir skystas, todėl nesunkiai įsigeria į vidinius odos sluoksnius. Šis aliejus ne tik efektyvus toneris ir drėkiklis, tačiau taipogi puikiai atstato ląsteles ir padeda sustiprinti kapiliarus. Kadangi lazdyno riešutų aliejus geba efektyviai apsaugoti nuo saulės spindulių, jis dažnas ingredientas kremuose nuo saulės. Tai tobulas pasirinkimas riebią odą turintiems žmonėms – neužkemša porų ir labai greitai įsisavinamas.

Taigi, nors tai tik keli natūralių aliejų pavyzdžiai, neabejojame, kad rasite sau tinkamiausią ir pagerinsite savo odos būklę.