Įvairūs,  Namams,  Paslaugos,  Patarimai

Kiekvienas santechnikas nustato kainą pagal darbų apimtį

santechnikasLietuvoje santechnika besidomintys klientai neretai painioja jiems siūlomus paslaugų įkainius – vieni galvoja, kad visiems darbams taikoma ta pati kaina, kiti galvoja, kad paslaugų kainos priklauso pagal valandinį įkainį, tačiau situacija yra paprasta – kiekvienas darbas įvertinamas skirtina suma. Ta suma nustatoma atsižvelgiant į kelis faktorius. Santechnikai visada akcentuoja, kad nėra tokių darbų, kurių kainos būtų vienodos, todėl prieš užsisakant paslaugas, būtina iš anksto pabrėžti visas detales t.y. papasakoti kokie laukia darbai. Dažniausiai santechnikos specialistai netgi atvyksta į objektą ir apžiūri būsimus darbus, nes jiems šitaip lengviau nustatyti kiek laiko jie užtruks ir kokią sumą imti už visus darbus.

Kiekvienas santechnikas Vilniuje ar kitame mieste dirba pagal iš anksto suderintą darbų planą. Tai reiškia, kad prieš užsisakant paslaugas, klientas turės pasakyti ar jam darbai turi būti atlikti greitai ar ne. Trumpai tariant, jeigu visus darbus norima atlikti kuo skubiau, tai turėkite galvoje, kad ir suma gali būti didesnė. Jeigu norėsite, kad per kelias dienas santechnikas atliktų visus darbus, nors jų atlikimui reikia daugiau negu savaitės, tai už tą greitį turėsite sumokėti papildomai, nes vis dėlto – santechnikui reikės dirbti daugiau valandų per dieną nei įprastai. Jeigu sutariamas reguliarus grafikas, tada kaina nekinta. Čia kalba eina apie didesnius darbus – vandentiekio ar kanalizacijos įvedimą.

Kas liečia smulkesnius darbus, pavyzdžiui – vandens čiaupų pajungimą, vandens katilo sumontavimą ir t.t. tai tokie darbai gali būti atliekami dar tą pačią dieną. Santechnikas turės žinoti visas smulkmenas ir būsimus darbus. Jeigu darbai užtruks neilgiau nei vieną dieną, tai jis įkainius paskaičiuos pagal save. Atidirbus visą dieną, jis ko gero ims dieninį užmokestį. Tai reiškia, kad užsisakant paslaugas, santechnikas iškart pasakys kokią sumą jam turėsite sumokėti už atliktus darbus.

Valandinius įkainius nustato retas santechnikas, nes vis dėlto – valandiniai įkainiai nėra tokie sąžiningi. Vienas santechnikas dirba greičiau, kitas tyčia gali dirbti lėčiau ir už tai gaus didesnę sumą. Štai kodėl dažniausiai nustatoma galutinė suma būtent už darbą.