Toyota Aygo
Transportas

Kodėl mažas automobilis yra geriau

Toyota AygoMūsų vairuotojai vis dar yra linkę didesnius ir erdvesnius automobilius. Gatvėje pamatytas stovintis Toyota Aygo dar daugeliui kelią juoką. Kita vertus, ir mažo automobilio vairuotojas dažnai pasijuokia iš didelių automobilių savininkų. Ekonomiškumas, taupumas, vikrumas ir tiesiog pigumas – tai pagrindiniai privalumai, kuriais pasižymi mažieji miesto automobiliai prieš kur kas labiau įprastus universalus.

Pradėkime nuo to, jog nedidelis automobilis tiesiog kainuoja gerokai pigiau. Jeigu važinėsite dviese ar tryse, jums tikrai pakaks ir mažojo Aygo ar kitų panašių modelių. O jis kainuos dvigubai pigiau nei didelis, erdvus. Nors kartais ta erdvė tikrai yra geras dalykas, vis tik dažniausiai jūs jos tiesiog nepanaudosite. Vien tas kainų skirtumas perkant mažą automobilį vietoj didelio leis jums ilgus metus prireikus samdytis taksi ar užsakant perkraustymo paslaugas.

Gerokai pigesnė ir Toyota Aygo – https://toyota-modeliai.eu/daugiau/toyota-aygo/ – eksploatacija nei didesnių automobilių. Variklis paprastas ir nedidelis, atitinkamai mažesnės ir pigesnės dauguma dalių. Nors pačių remonto darbų kainos ir nesiskiria, tačiau vien keičiant sankabą galite gerokai sutaupyti palyginus su kokiu nors Toyota Avensis modeliu. Gerokai pigiau kainuos ir padangos, ir net langų valytuvai. Jeigu esate praktiškas žmogus ir nematote prasmės permokėti ten, kur nereikia, mažieji automobiliai jus turėtų tikrai dominti.

Pakalbėkime apie kuro sąnaudas. Nors nelabai yra čia ką kalbėti. Mažas automobilis, toks kaip Toyota Aygo ar panašūs, sunaudoja maždaug penkis litrus benzino šimtui kilometru. Žinoma, galima sudeginti ir gerokai daugiau, kalba eina apie protingą vairavimą. Toks automobilis yra labai lengvas, palyginus su visais universalais, tad natūralu, jog energijos jį pajudinti miesto kamščiuose reiks kur kas mažiau. Šioje vietoje ir susidaro didelis kuro sąnaudų skirtumas.

Žinoma, šioje vietoje juos gali aplenkti nedideli hibridiniai automobiliai. Tačiau tai jau kita automobilių kainų kategorija – naujas Toyota Aygo kainuos bent keliais tūkstančiais eurų pigiau už nedidelį hibridą. Tai pakankamas kainų skirtumas vos didesniam išlaidų kurui skirtumui kompensuoti ilgiems metams.

Kita vertus, mažų ir silpnų automobilių varikliai tiesiog nepritaikyti važiuoti didesniais greičiais. Ir mažasis Aygo autostrada gali važiuoti leistinais šimtu dvidešimt kilometrų per valandą greičiu. Su labai aukštomis apsukomis ir gerokai išaugusiomis kuro sąnaudomis. Tad jei neturite kantrybės užmiestyje laikytis iki šimto kilometrų per valandą greičio, o taip važinėjate dažnai, ko gero Toyota Aygo nebus jums pats tinkamiausias pasirinkimas. Vis tik tai yra miesto automobilis, skirtas nardyti miesto gatvėse, o ne didelis, patogus ir erdvus kelioninis automobilis.