Kaizen
Verslas

Kaip padėti savo verslui

KaizenJei jums pasisekė sukurti sėkmingą verslą – esate vienas iš nedaugelio, kuriems tai pavyksta. Turbūt teko girdėti, kad didžioji dalis verslų žlunga per metus. Ir vos keli procentai verslų išsilaiko ilgiau kaip kelis metus. Nieko keisto – juk verslas visuomet siejamas su rizika. Na, šiais laikais ją galima minimizuoti pasitelkiant tam tikrus verslo modelius, tačiau tai galioja ne visoms veikloms.

        Turint jau įsivažiavusį verslą, kuris puikiai klostosi, anksčiau ar vėliau atsiranda poreikis plėstis. Galbūt mažinti išlaidas. Didinti efektyvumą. Kaip tas daroma? Žinoma, ieškoma įvairių metodų, gal konsultuojamasi su patirties turinčiais žmonėmis. Visgi, kai kurie pasuka visai kitu keliu. Kalbame apie rytų filosofiją ir Kaizen mokymą.

        Kaizen filosofija žinoma jau daugelį metų. Ji taikoma net ir didžiausiose pasaulio firmose, kurias žino kiekvienas. Kokia viso šito mokymo esmė? Na, Kaizen filosofija orientuojasi į verslo našumo, efektyvumo didinimą, darbuotojų potencialo didinimą, išsiskyrimą iš kitų konkurencingų firmų. Tačiau tai nėra vien sausas mokslas, skirtas tik didinti įmonės pajamas, verčiant darbuotojus dirbti daugiau ir efektyviau. Kaizen filosofija padeda sukurti patrauklią aplinką darbuotojams, labiau juos įtraukia į visą verslą – tai yra, darbuotojai ne vien užsiima gamyba, bet yra plačiau įtraukiami, skatinami siūlyti idėjas ir kitaip prisidėti. Na o laimingas darbuotojas reiškia lojalus darbuotojas. Būtent to daugelis darbdavių ir siekia.

Apie Kaizen filosofijos kursus

        Ar Kaizen galima išmokti? Nuo ko pradėti? Kokius žingsnius žengti, norint didinti savo įmonės darbuotojų efektyvumą? Geriausia bus kreiptis į specialistus, kurie rengia kursus, padedančius to pasiekti. Tokių kursų išties yra ir jie leidžia greitai pasiekti rezultatus. Dauguma tokių kursų orientuojasi į praktinius dalykus, ne teoriją. Tai padidina mokymų efektyvumą. Suprantate? Net kursų vadovai taiko Kaizen savo mokymuose.

        Paprastai Kaizen filosofijos griebiasi sėkmingos, augančios įmonės. Jos nori kažkokių iššūkių ar tiesiog dirbti geriau ir todėl ieško būdų, kaip tą padaryti. Tačiau nereiškia, kad turėdami dar tik augantį verslą, turite pamiršti šią filosofiją. Ją puikiai galima pritaikyti įvairiose verslo augimo stadijose. Ir, tiesą sakant, geriau nedelsti. Jei tik ši filosofija jums prilips, greičiausiai pasieks geresnių rezultatų nei iki šiol. Turėkite omeny, kad į mokymus įtraukiami visi įmonės darbuotojai, todėl reikės tam skirti papildomo laiko.