Įvairūs

Druska filtrams

Kietas vanduo

Kietas vanduo yra vanduo, kuris turi daug mineralų, jis susiformuoja, kai sunkiasi per klinties nuosėdas ir kreidą, kuri yra prisotinta kalciu ir magniu. Toks vanduo gali pridaryti žalos pramonei. Todėl vandens kietumas yra kontroliuojamas norint apsaugoti katilus, vėsinimo bokštus ir kitus įrenginius sąveikaujančius su vandeniu. Kietas vanduo ypač nenaudingas namuose, nes dėl jo yra mažai pamuilių, be to formuojasi kalkės arbatinukuose.

Vandens minkštinimo priemonės

                Tovandens-filtraidėl, norint išvengti nemalonumų dėl kieto vandens, vanduo minkštinamas (nukalkinimas, nugeležinimas).  Tačiau nebūtina visada minkštinti vandens, ypač skalbiant, dėl skalbimo miltelių. Bet kitais atvejais vanduo turi būti suminkštinamas. Tam yra keletas būdų. Vienas iš jų – jonų mainų derva. Ji gali gaudyti iš vandens įvairių medžiagų jonus (pvz. kalcį) ir „sugerti“ juos į save, vietoj jų atiduodami anksčiau „sukauptus“ jonus (pvz. natrį ir kalį). Vandens minkštinimui naudojama ir valgomoji soda. Ją naudoja skalbimui kartu su muilu ar skalbimo milteliais.

Filtrai ir druskos

                Nukalkinti vandenį padeda ir vandens filtrai, juose vandenyje ištirpusios „kietosios“ druskos keičiamos „minkštomis“ druskomis, kurios nesuformuoja kietų nuosėdų. Į šiuos filtrus dedamos druskos (natrio chlorido) granulės. Priklausomai nuo filtro dedamas skirtingos druskos kiekis, viename per metus sunaudojama 75 kg. druskos, kitame – 125 kg. ir kt. Egzistuoja trijų druskos: granulės, kristalai ir Himalajų druska.

                Kondensuotos druskos granulės (pvz. Broxo druskos granulės) yra pati gryniausia ir brangiausia druskų rūšis.  Kuo didesnis druskos grynumas, tuo mažiau ji tirpi vandeniui, tuo mažesnis medžiagos virsmas į minkštą, drėgną, prastą masę. Saulės druskos granulės yra dažniausiai granulių arba kristalų formos ir išgaunamos garinant jūros vandenį. Saulės druska yra mažiau tirpi nei akmens druska, bet ji nebus tokia gera kaip garinta druska, ypač, jei vanduo yra labai kietas. Akmens druska primena akmenėlius. Nors tokia jos forma yra labiau ekonomiška, bet jos nepatariama naudoti, kai joje yra daug kalcio. Ji gali sukelti galvos skausmą. Himalajų druskos taip pat nerekomenduojama naudoti, nebent taip rekomenduoja specialistas ir pakelia vandens lygį filtre iki maksimumo.

Druskos pirkimas

Taigi, egzistuoja įvairių druskų ir norint išsirinkti geriausią variantą reikia labiau pasidomėti ir pasitarti su specialistais.Paprastai druska yra parduodama 25 kg maišuose. Druskos kainos yra nuo 4 iki 10 eurų, tačiau nerekomenduojama pirkti pigesnės baltarusiškos arba lenkiškos druskos dėl blogos kokybės. Geriausia 99,95% grynumo druska yra pati brangiausia. Priklausomai nuo filtrų kasmet išnaudojama apie 3-5 maišus tokios druskos, o tai

                Tačiau, nors ir vandens filtravimas kainuoja tikrai nemažus pinigus (mechaninis kasetinis filtras apie 200 eurų, specialus elektromagnetinis minkštintojas namui tinkamas kainuoja apie 300 eurų), vis dėlto vandens filtravimas atsiperka ir sutaupoma per metus net apie 250 eurų, lengviau skalbiama, plaunami plaukai ir ilgiau tarnauja vandentiekio vamzdžiai.