Paslaugos

Paminklai. Svarbiausi patarimai

Pirmosios artimo žmogaus mirties metinės – tai tarsi ženklas šeimai, turinčiai pasirūpinti ilgalaike kapavietės priežiūra. Yra priimta, jog iki šios datos laikinus medinius kryželius turėtų pakeisti paminklai. Norint įprasminti mirusiojo atminimą, paprastai paminklo paieškoms skiriama gana daug laiko bei išlaidų. Kokiais patarimais reikėtų vadovautis, norint įsigyti kokybišką, tačiau iki galo piniginės neištuštinantį paminklą?

PaminklaiŠiandien paminklų gamyba užsiima daugybė meistrų visuose Lietuvos miestuose. Net jeigu gyvenate palyginti mažoje gyvenvietėje, tikėtina, jog galite rasti bent vieną įstaigą, atliekančią tokias paslaugas. Dėl šios priežasties prieš kreipiantis į konkrečius meistrus, patartina pasidomėti skirtingomis paslaugų kainomis, siūloma produkcija, darbų kokybe tiek internete, tiek vadovaujantis pažįstamų žmonių rekomendacijomis.

Taip pat, svarbu aiškiai žinoti savo lūkesčius ir poreikius. Visų pirma, patariama apgalvoti apie bendrą idėją – ar jums reikalingas neįmantrus, klasikinis paminklas, o galbūt – priešingai, norite kuo geriau atspindėti tam tikrą mirusio artimojo ypatybę. Antrasis variantas bus daug asmeniškesnis, tačiau taip pat ir pareikalaus didesnių išlaidų.

Paminklai bei jų kainos svyruoja priklausomai nuo to, kokią gamybinę medžiagą nusprendžiate naudoti. Paprastai lietuviai renkasi juodąjį karelijos granitą. Kiti variantai – norvegiškas ar švediškas granitai. Itin taupantiems siūloma ir kiniška produkcija, tačiau verta atkreipti dėmesį, jog itin itin neatspari, greitai blunka bei skyla. Taigi, nors ir sutaupysite trumpalaikėje perspektyvoje, tikėtina, jog po kurio laiko turėsite investuoti į paminklo restauraciją ar visišką jo keitimą. Elementaru ir tai, jog kuo didesnis jūsų paminklas, tuo daugiau medžiagos prireiks – šiuo atveju, jeigu norite įspūdingesnio paminklo, naudokite karelijos juodąjį granitą, kuris yra ir puikios kokybės, ir įperkamas daugeliui klientų.

Kalbant apie formą, ekonomiškiausia rinktis stačiakampį paminklą – juos lengviausia išpjauti bei apdirbti, todėl jų kaina žemesnė nei lenktų paminklų. Poliravimas, raidžių graviravimas, išskirtinės detalės – tai gamybos paslaugos, reikalaujančios dar daugiau išlaidų. Kuo daugiau išskirtinumo sieksite, tuo daugiau mokėsite. Kita vertus, pasirinkę kokybišką akmenį, patikimus meistrus bei palyginę kainas skirtingose bendrovėse, galėsite būti tikri, jog išlaidos atsipirks ir tinkamai įamžins mirusiojo atminimą.