Išmaniosios apyrankės
IT ir technologijos

Kodėl turėtume pripažinti technologinę pažangą

Kuomet mūsų gyvenime nėra vienos ar kitos technologijos, visa tai prilyginama tik iliuzijoms, fantazijoms ir tam, kas neturi jokio realaus bei apčiuopiamo pagrindo. Be to, neretai vos tik pradėjus kalbėti apie pranašius technologinius sprendimus, kurie neturi realaus pavidalo, sulaukiama nemažai skeptiškų nuomonių ir tvirtinimų, kad tai negali pasisekti ir to ateityje nebus. Tačiau jei kiekvienas kūrėjas vadovautųsi tokiais principais, vargu ar mes šiandien naudotumėmės kompiuteriais, planšetėmis ar išmaniaisiais telefonais. Todėl lygiai tą patį galima pasakyti ir kalbant apie išmaniąsias apyrankes. Juk dar visai neseniai jas buvo galima matyti tik fantastinio žanro filmuose. Tuo tarpu šiandien išmaniosios apyrankės nieko nebestebina, o kasmet rinkoje pasirodo vis daugiau naujų ir pranašesnių modelių.

Ir tiesą sakant, tai yra neišvengiama. Jei šiandien vieną ar kitą technologinę naujovę matote minėto žanro filme, galite net neabejoti, kad po kurio laiko toks ar panašus technologinis prietaisas atsidurs parduotuvių lentynose. Tikrai nebėra jokios objektyvios priežasties tuo abejoti ir neigti tai, kas galiausiai būna pasiekiama ranka. Dabartinės technologijos, žmonių idėjos, jų įgyvendinimo būdai, kūrėjų ryžtas ir vartotojų lūkesčiai – visa tai skatina dar didesnę technologinę pažangą, todėl reguliariai susiduriame su vis didesne gausa naujų priemonių, apie kurias galbūt iki tol nė nebūname pagalvoję.

Be abejo, kai kalbame apie technologines naujoves, taip pat nereikia pamiršti, kad neretai jų pasirodymo pradžioje anaiptol ne kiekvienas vartotojas būna pasiryžęs jas išbandyti. Juk įprastai didelė dalis žmonių baiminasi to, kas yra visiškai nauja. Nežinomybės ir netikrumo jausmas nulemia ir vartotojų elgseną bei priimamus sprendimus, todėl dažniausiai tai, kas yra visiškai nauja, pirmiausia išbandoma tik pačių drąsiausių. Kaip bebūtų, laikui bėgant vartotojai atsirenka tai, kas jų manymu yra efektyvu ir pranašu, todėl nepaisant to, kad pradžioje ir jums gali kilti įvairių dvejonių bei abejonių dėl konkretaus rinkoje pasirodžiusio prietaiso, laikui bėgant jūs patys įsitikinsite jų privalumais.

Tačiau vėlgi, nežinomybė ir baimė įsigyti tai, kas galbūt bus nereikalinga, nėra vienintelis veiksnys, kuris kai kuriais atvejais stabdo vartotojus nuo naujausių technologijų išbandymo. Svarbiu veiksniu vis dar išlieka ir konservatoriškos pažiūros. Dalis vartotojų mano, kad jų gyvenime visiškai nereikia jokių papildomų naujų technologijų. Tokiai kategorijai priskiriami žmonės teigia visas kasdienes užduotis galintys atlikti patys – ir ne ką prasčiau. Tačiau reikia pripažinti, kad dažnu atveju, tai yra tik saviapgaulė, kadangi dabartinių moderniųjų technologijų nauda yra neginčytina ir akivaizdi. O tai reiškia, kad net ir patys didžiausi skeptikai galiausiai būna priversti pripažinti tai, kas yra neišvengiama.

Juk akivaizdu, kad jei visi būtume tokie dideli skeptikai, iki šiol kasdienes naujienas skaitytume tik fizinio formato laikraščiuose, o apie internetinius naujienų portalus net nenorėtume pagalvoti. Ir tiesą sakant, tai yra labai puikus pavyzdys, kuris atspindi tikrąją dabartinę situaciją. Jei viena ar kita šiuolaikinė technologija mums leidžia lengviau atsipūsti, sutaupyti daugiau laiko, išvengti bereikalingų pastangų skyrimo ir taip pat – eliminuoti dideles išlaidas, kodėl turėtume tai ignoruoti ir užsispyrusiai teigti, kad mums nereikia to, kas yra modernu bei nauja? Tai klausimas, į kurį atsakymo pateikti tikrai nereikia. Todėl jei tam tikra naujovė, kurią matote šiandien, jums kelia dvejonę, pats metas tokį netikrumo jausmą išsklaidyti. Įsileiskite į savo kasdienybę tai, kas padės jums lengviau ir greičiau žengti koja kojon su pačiais moderniausiais sprendimais.