Sveikata

Kokią optiką pasirinkti?

Regos problemomis pasižymi labai daug žmonių visame pasaulyje. Skirtingai nei kitos ligos, jie nesirenka nei amžiaus, nei lyties, nei socialinės padėties. Blogiausia, kad daugelis žmonių į pirmuosius simptomus žiūri pro pirštus ir galvoja, kad situacija pagerės. Vienintelis būdas koreguoti ar gydyti tokias akių ligas kaip katarakta, glaukoma, diabetinė retinopatija, refrakcijos ydos ar kitos – laiku kreiptis į specialistus ir pradėti gydymą. Na, o jei jums pasireiškė trumparegystė, toliaregystė ar asigmatizmas, būtina pasirinkti gerą optiką ir pritaikyti kokybiškas korekcines priemones, tokias kaip akiniai, kontaktiniai lęšiai. Kaip pasirinkti optiką ir į ką atkreipti dėmesį ieškant geriausios vietos, kurioje patikėsite savo regos koregavimą?

Konsultacijos

Jei ieškote optikos, visų pirma atsižvelkite į tai, ar joje galima užsukti konsultacijai. Gera optika turi profesionalių oftamologų komandą, kuri gali įvertinti jūsų problemas ir atrinkti geriausius korekcinius metodus. Daugelis optikų gydytojo konsultaciją teikia nemokamai. Tad galite nueiti į keletą vietų, išbandyti šias konsultacijas ir atkreipti dėmesį, kaip gydytojai bendrauja, kokia jų kompetencija, aptarnavimas. Tai padės nuspręsti, kur norėtumėte gaminti akinius ar įsigyti kitas regos korekcijai skirtas priemones.

Rėmelių pasirinkimas

Nors renkantis akinius svarbiausia – jų kokybė ir atitikimas pagal individualią regą, ne ką mažiau svarbus ir akinių stilius. Juk su jais praleisite didžiąją dalį dienos, todėl būtina, kad jie atitiktų jūsų skonį ir puikiai derėtų prie veido bruožų. Rinkdamiesi optiką atsižvelkite, kad joje būtų pakankamas akinių rėmelių pasirinkimas. Geriausia, jei optika gali pasiūlyti pačių naujausių kolekcijų ir gerai žinomų prekės ženklų rėmelius. Juk kuo didesnis pasirinkimas, tuo geriau galėsite įvertinti, kas jums tinka, o kas – nelabai.

Aptarnavimas

Vienas svarbiausių veiksnių renkantis optiką – aptarnavimas. Net jei pati optika bus didelė ir siūlys pakankamą asortimentą, visus pliusus labai greitai gali atsverti bendravimas. Ieškokite vietos, kur konsultantai jums skirs pakankamai dėmesio, atsakys į rūpimus klausimus ir bus paslaugūs.

Kur ieškoti?

Jei jau žinote, pagal kokius kriterijus rinktis optiką, tačiau nenorite keliauti iš vienos vietos į kitą, dalinamės itin gerai klientų vertinamų optikų sąrašu. Tai „Fielmann“ optika, „Optio“ optika, optika „Vizija“, optika „Panorama“, „Ozas“ optika. Ne visos išvardintos optikos yra įsikūrę visuose Lietuvos miestuose, tad internete jų galite ieškoti pagal konkrečią vietą, pavyzdžiui, optika Vilnius, optika Klaipėda ar optika Šiauliai.